ההליך יידחה
ביניש. תיווכה במו"מ | צילום: AP

סוף לשביתת הפרקליטים: הסכמה הושגה הערב בין הפרקליטים לבין משרד האוצר לאחר שנשיאת בית המשפט העליון דורית בייניש תיווכה במשא ומתן בין הצדדים.

מחר בשידור חי: יום הדין של הנשיא לשעבר קצב

בשעה זו מנסחים הצדדים שטר ערבות שיבטיח את סיום השביתה. על פי ההצעה, הפרקליטים יקבלו תוספת שכר מיידית של 12% וייכנסו להליך בררות שיימשך חודש.

גם ראש הממשלה בנימין נתניהו התערב במשא ומתן. לאחר החתימה על שטר הערבות השביתה אמורה להסתיים, ואם לא יהיו שינויים של הרגע האחרון, הפרקליטים ישובו לעבודה סדירה כבר מחר.

בגלל השביתה: טל מור שוחרר למעצר בית

מוקדם יותר היום שוחרר טל מור, הנהג המואשם כי דרס למוות והפקיר את רוכב האופניים שניאור חשין, למעצר בית. בית המשפט העליון אישר את החלטת בית המשפט המחוזי בפתח תקווה, זאת בעקבות אי הגעת נציגי התביעה לדיונים בעניינו בשל שביתת הפרקליטים.

כבר בשבוע שעבר דרש מור באמצעות פרקליטתו עו"ד תמי אולמן להשתחרר ממעצר, בשל שביתת הפרקליטים המתמשכת. בית המשפט החליט אז לדחות את קבלת ההחלטה עד לסוף החודש, והיום פרסם את החלטתו. עו"ד אולמן אמרה לחדשות 2 באינטרנט כי "התביעה ביקשה דחייה ומחכים שהעליון יקבע מועד חדש לדיון".

המשפט נדחה עד כה 3 פעמים

משפטו של מור מתעכב עד כה בגלל שביתת הפרקליטים. הסעיף שבגללו ביקשה עו"ד תמי אולמן, פרקליטתו של מור, לשחררו בשל חלוף הזמן ממעצרו ועד המשפט, שטרם נפתח.

המשפט אמור היה להיפתח ב-29 בנובמבר, אך עד כה נדחה שלוש פעמים. בכל פעם נציגי הפרקליטות לא הגיעו בגלל השביתה. למרות זאת, בדיון הקודם בבקשה החליט בית המשפט המחוזי בפתח תקווה לדחות את ההחלטה בשבועיים.

"אנחנו לא תופסים טרמפ על שביתת הפרקליטים", הבהירה עו"ד אולמן בראיון לערוץ החדשות בדיון הקודם בעניינו של מור. "אם משפט לא מתחיל או מתחיל ונתקע אפשר להגיש בקשה לשחרר את העצור. טל מור יושב שלושה חודשים ועוד לא התחיל המשפט. קשה לי לקבל את זה".

"אנחנו מדברים על עשרות עדים שצריכים להופיע, זה משפט ארוך ביותר. אין עכשיו מגעים בין האוצר לפרקליטות - אז בוודאי זה ייקח עוד הרבה זמן", הוסיפה אז בראיון.

הבוקר בשידור חי: יום הדין של הנשיא לשעבר קצב

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק