בית שמש נערכת לבחירות חדשות: המועמד החילוני-מסורתי לראשות בית שמש, אלי כהן, מברך על החלטת בית המשפט לקיים בחירות חוזרות בעיר המשוסעת. בריאיון לחדשות 2 שלח כהן מסר פייסני לתושביה החרדים של בית שמש: "הנטייה לייצר מלחמת דת בעיר היא מאולצת. לא תהיה מלחמת דת בבית שמש".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני חושב שזהו יום מיוחד, של ניצחון הדמוקרטיה ושלטון החוק", אמר כהן. "היום בית שמש קבעה רף של התנהלות נאותה, צודקת, שקופה ומחייבת על פי חוק. אני שמח שהמאבק לקבוע את צביונה הרב-תרבותי של בית שמש קיבל את הגושפנקא".

הפגנות בבית שמש (צילום: חדשות 2)
הפגנת תמיכה בכהן. ארכיון | צילום: חדשות 2

כהן קרא לראש העיר הנבחר, משה אבוטבול, שלא לערער על החלטת בית המשפט. "אני קורא לאבוטבול להצטרף אלי ולהביא לכך שתתקיים מערכת בחירות צודקת ושקופה. אני גם מצפה מהרבנים להיות שותפים לדרך חדשה בבית שמש. בית הדין אמר את דברו וצריך לכבד אותו".

אבוטבול: לא מקבל את הפסיקה

בבית שמש התכנסו הערב עשרות תושבים חילונים לחגוג את החלטת בית המשפט. "בית שמש יכולה להיות מודל לשיתוף פעולה", אמר כהן. "אנחנו צריכים להאמין שאפשר לבנות פה חברה משותפת וטובה יותר".

אין תמונה
"איני מקבל את הפסיקה". אבוטבול

ראש העיר הנבחר משה אבוטבול מסר בתגובה: "אני מאמין במערכת המשפט, אך איני מקבל את הפסיקה. בהתייעצות עם משפטנים ולאחר למידת החומר נגיש בקשת ערעור לבית המשפט העליון. גם אם חלילה יתקיימו בעיר בחירות חוזרות, תישמר הכרעת הרוב בעיר ונזכה שוב אך בפער גדול יותר".

דרעי: נערער על החלטת בית המשפט

אחר הצהריים הודיע יו"ר ש"ס אריה דרעי כי החליט לערער על החלטת בית המשפט לערוך בחירות חוזרות בעיר. דרעי אמר כי אחרי בחינת הנושא עם גורמים משפטיים הוא מתכוון להגיש בשם ש"ס על החלטת בית המשפט המחוזי לקיים בחירות חוזרות בעיר, וכלל הנראה הסוגייה הרגישה תעבור להכרעת בית המשפט העליון. "בית המשפט נגרר אחרי קמפיין תקשורתי", אמר.

הפגנה בבית שמש. ארכיון (צילום: רויטרס)
הפגנה בבית שמש. ארכיון | צילום: רויטרס

"צר לי שבית המשפט הנכבד בחר ללכת אחרי קמפיין תקשורתי וביטל את ההכרעה הדמוקרטית של תושבי בית שמש. אני סמוך ובטוח כי מועמד ש"ס משה אבוטבול ינצח בשנית ובפער גדול יותר", הוסיף דרעי.

בית המשפט: "נמצאה פעילות מאורגנת להטיית תוצאות הבחירות"

מוקדם יותר פורסם כי בית המשפט המחוזי בירושלים החליט לערוך בחירות מקומיות חוזרות בבית שמש, בעקבות הזיופים שהתגלו במהלך יום הבחירות לפני כחודשיים. ככל הנראה, הבחירות המחודשות ייערכו בתחילת חודש פברואר 2014. תושבי העיר החילוניים שנסעו סמוך לבניין העירייה החלו לצפור במכוניותיהם לאות שמחה.

בית המשפט קיבל את עמדת היועץ המשפטי לממשלה לפיה זיופים מתוכננים עלולים היו לפגוע בתוצאות האמת בעיר. "הצדק ניצח", מסר בתגובה להחלטה המועמד החילוני לראשות העירייה שהפסיד בסיבוב הקודם, אלי כהן. "אני שמח לדעת שהדמוקרטיה בבית שמש ניצחה. החברה התקינה והנורמה הישרה ניצחו. עברנו דרך לא קלה אבל אני מאמין שבית המשפט הציב את הצדק בדרך הנכונה מול עינינו".