בועז יונה. יוצא לחופשי (צילום: חדשות 2)
בועז יונה. הולך הביתה | צילום: חדשות 2

לא רק פוליטיקאים שהורשעו - גם מנכ"לים שפשטו רגל יוצאים לחופשי: בועז יונה, המנכ"ל לשעבר של חברת הבנייה "חפציבה" שפשטה רגל בשנת 2007 והותירה עשרות בעלי דירות ללא רכוש, ישתחרר בצהריים מבית הכלא, משתחרר מבית הכלא. זאת, במסגרת ההחלטה לשחרר כ-600 אסירים בגלל העומס בבתי הכלא.

יונה לא הופיע תחילה ברשימת 600 האסירים שישוחררו, ורק היום אישרה ועדת השחרורים את יציאתו לחופשי. על כן, בשעה 14:00 הוא צפוי לצאת עם מטלטליו את שערי כלא הדרים.

נכלא ל-7 שנים, עונשו קוצר בחצי

בסוף 2008 קיבל בית המשפט המחוזי בירושלים את הסדר הטיעון שחתם יונה עם הפרקליטות, במסגרתו סוכם כי יונה ייכלא ל-7 שנים, ויקבל גם עונש של שנות מאסר על תנאי. ביולי 2011 קיבל בית המשפט העליון את ערעורו של יונה, והפחית בחצי את סכום הפיצוי שישלם לנפגעים לארבעה מיליון שקל.

חפציבה קרסה ב-2007 בעקבות מעילה של כ-118 מיליון שקל שביצעו בכיריה, בראשות יונה, באמצעות מערך מובנה ושיטתי, שהערים על מערך הבקרה החשבונאי של החברה הציבורית. הכספים שנגנבו הועברו לחשבונותיו הפרטיים של יונה ובעיקר לחשבונות החברות הפרטיות שבשליטתו.

יונה, כאמור, אינו האסיר היחיד שיוצא היום לחופשי בעקבות החלטת שירות בתי הסוהר. הבוקר יצא לחופשי השר לשעבר שלמה בניזרי השתחרר מכלא מעשיהו וכך גם השוטר לשעבר שחר מזרחי, שירה למוות בגנב רכב לפני שש שנים, שוחרר מכלא הדרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק