השוטר שחר מזרחי, שנידון ל-30 חודשי מאסר בגין הריגה של גנב רכב הגיש את התפטרותו ממשטרת ישראל.

מזרחי יתחיל בריצוי עונשו ביום ראשון. בקשתו לחנינה הוגשה לנשיא המדינה ולשר המשפטים. בצמרת המשטרה הביעו הערכה כלפי ההתפטרות והדגישו שבכך מילא מזרחי את מחויבותו העמוקה למשטרה ולערכיה.

במשטרה אישרו הבוקר כי ראש אגף משאבי אנוש במשטרה, ניצב עמיחי שי, קיבל את התפטרותו של מזרחי, ו"אישר את הפסקת שרותו במשטרה לאור פסק הדין בעניינו".

"המשטרה מעריכה את ההחלטה הראויה"

"על אף שמדובר בשוטר שנשלח על ידי המשטרה למשימת שמירת ביטחונם של התושבים, ואשר פעל תחת ערכי הארגון, בחותרו למגע עם העבריין תוך גילוי אומץ לב ודבקות בביצוע משימתו, הרי שבית המשפט מצא כי השוטר חרג במקרה זה מהוראות הפתיחה באש וכי תוצאות האירוע, בהן נגרם מותו של אדם, הן קשות ובלתי מוצדקות", נכתב בהודעת המשטרה בנושא.

במשטרה הוסיפו כי, "בהכרעתו, בית המשפט ציין את מורכבות הסיטואציה בה פעל השוטר ואת הצורך בעריכת איזונים בין ערכים מתנגשים, אולם בד בבד הציב את ערך קדושת החיים בראש סולם הערכים. במדינה דמוקרטית מוטל על הציבור בכלל, ועל המשטרה בפרט, להכיר באופן חד-משמעי בעליונות החוק ופסיקת בתי המשפט, ומצווים אנו ליישם את הכרעותיהם".

"לפיכך, המשטרה מעריכה את החלטתו הראויה של השוטר שחר מזרחי להתפטר, אשר מתבקשת הן לאור החלטת הערכאות המשפטיות והן לאור מחויבותו העמוקה לערכי הארגון ולנהליו", מסוכמת הודעת המשטרה.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

עוד בנושא:

משפחתו של מזרחי: העניקו לו חנינה

מזרחי: עבריינים יכולים לשמוח היום