בבית המשפט המחוזי בפתח תקווה הוגש הבוקר כתב אישום חמור נגד טל מור בגין פגיעה ברוכב האופניים שניאור חשין ז"ל לפני כשבועיים וחצי.

מור מואשם בהריגה, הפקרה אחרי פגיעה, נהיגה תחת השפעת משקאות משכרים וסמים, החזקת סם מסוכן לצריכה עצמית, שיבוש הליכי משפט, נהיגה ללא רשיון נהיגה בתוקף וללא פוליסת ביטוח בתוקף.

"הנאשם, אשר ידע כי בתאונה נפגע אדם, לא עצר כדי לברר את מצבו, המשיך בנסיעה רצופה אל עבר ביתו שבכפר ברוך, ולא הגיש לנפגע עזרה שהיה ביכולתו להגיש בנסיבות המקרה, לרבות הסעתו לטיפול רפואי", נכתב בכתב האישום. "בהגיעו לביתו שבכפר ברוך, כיסה הנאשם את השמשה הקדמית של הרכב באמצעות בד".

בערב אחד: בירות, ערק ו-ויסקי בשלושה פאבים

בנוסף, נטען בכתב האישום כי מור החזיק במאפרה שברכבו סם מסוג חשיש במשקל 0.58 גרם, לצריכה עצמית - וזאת לאחר שנהג ברכב תחת השפעת משקאות משכרים. "במעשיו האמורים לעיל, גרם הנאשם, בפזיזות, למותו של אדם אחר במעשה אסור", צוטט בכתב האישום.

בכתב האישום נכתב עוד כי מור בילה בין 23:00 ל-23:40 בפאב "אילקה" ברחוב דיזינגוף בתל אביב, שם שתה ליטר וחצי בירה וחמש כוסות ערק. לאחר מכן עבר לפאב "הטירה" ברחוב לילינבלום, ובין השעות 01:30 ל-01:45 שתה בקבוק בירה נוסף וכוסית ערק נוספת. את הערב סיים בבילוי בפאב נוסף, בין השעות 02:20 ל-03:50, שם שתה כמעט ליטר בירה נוסף, כוסית ערק נוספת וגם כוסית ויסקי מסוג ג'יימסון.

לאחר מכן, עלה מור על ההגה - וזאת אחרי שלא ישן במשך 18 שעות ברציפות, כך על פי כתב האישום. בבדיקות שנערכו לו לאחר שהסגיר עצמו למשטרה התברר כי בדמו מצויות כמויות חריגות של אלכוהול וחומצת חשיש. בתאונה, פגע מור בחשין ז"ל במהירות של 80 קילומטרים לשעה. 

לאחר התאונה, נמלט מור לביתו ובשעות הבוקר שלמחרת התקשר לסוכן הביטוח שלו והודיע לו כי החליק עם הרכב "ופגע בעץ". הוא כיסה את השמשה הקדמית של הרכב באמצעות בד, זאת כדי להסתיר את סימני הפגיעה מהמשטרה. 

דריסת שניאור חשין - סיקור מיוחד:

המשטרה: טל מור מסר עדויות סותרות

הבדיקות הוכיחו: טל מור צרך סמים

טל מור: הלוואי שהייתי יכול להיות במקום המנוח

צפו: טל מור מדבר לראשונה לאחר התאונה