"בגלל השם של אבוטבול אסי, הוא משלם את המחיר. לא בגלל המעשים שלו", כך אומרת היום אמם של אסי ופרנסואה אבוטבול, אסתר, בראיון ראשון אי פעם. כבר שנים שאנו פוגשים אותה בבתי המשפט, לצד מי שהיה בעלה פליקס, לצד בניה אסי ופרנסואה.

אף פעם היא לא הסכימה לדבר. תמיד ביקשה באדיבות שלא נצלם אותה. "יש לי נכדים", אמרה, "בבקשה אל תצלמו". רק היום, אחרי שאסי בנה נשלח ל-13 שנות מאסר, היא איבדה את שלוותה. ובאופן יוצא דופן הסכימה לדבר. "לא הייתה אלימות, לא היה נשק, לא היו סמים, לא היה רצח", היא אומרת.

"איך באים ונותנים 13 שנה, כשהשופטת אמרה בעצמה, שלא הייתה אלימות ולא היה כלום", הוסיפה אסתר. "עכשיו אסי, זו פעם ראשונה שלו שהוא יושב בכלא. הוא מעולם לא הואשם. זה שהוא היה חשוד... הוא לא הואשם".

"אני לא חושבת שיש צדק"

אסי אבוטבול
אבי אבוטבול, היום בבית המשפט | צילום: חדשות 2

שנים שהיא משקיפה על האירועים. פליקס בעלה נחשב לאחד מבכירי העבריינים שפעלו כאן, הוא נרצח בפראג, בפתח הקזינו שלו. "פליקס לא היה... זה מה שהם עשו ממנו, כמו שהם עשו מהבן שלו. וזה נמשך בשושלת".

בעלה וחתנה של אסתר נרצחו. שני בניה יושבים בכלא. לחדשות 2 היא אמרה היום על המצב: "איום ונורא. זה תפקיד המשטרה לתפוס את כל אלה שעושים את הדברים האלה. מי שרצח את החתן שלי וכל מיני עבירות. הם תפסו גם את הבן אדם שזרק טיל בבית של הבן שלי. כמה הוא קיבל? שנתיים. אז איפה הצדק? אני לא חושבת שיש צדק".

הבנים הלכו בעקבות האב. פרנסואה הבכור נעצר וריצה מאסר על עבירות של אחזקת אמצעי לחימה, ועכשיו עומד לדין על תקיפת אשתו. אסתר דוחה את הטענות. "אסי דיין הרים סכין על אשתו, והוא שוחרר. פרנסואה אבוטבול לא הכה את אשתו. היה ריב. והבן שלי כבר 3 חודשים במעצר. למה? כי הוא אבוטבול". 

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?