רק שנתיים בכלא: בית המשפט המחוזי בירושלים קיבל הבוקר את ערעורו של פיני כהן, שהורשע לאחר שזרק נעל על נשיאת בית המשפט העליון דורית ביניש.

נציגי הפרקליטות לא הביעו התנגדות להפחתה בעונשו, והשופטים החליטו לקצר את תקופת מאסרו של כהן לשנתיים, במקום שלוש שנים כפי שקבעו שופטי בית משפט השלום. בנוסף, ינוכו מתקופת המאסר המקוצרת הימים שבהם שהה כהן במאסר. השופטים התחשבו בנסיבותיו האישיות של הנאשם ובכך שהודה במיוחס לו בשלב מוקדם.

ביוני האחרון גזר בית משפט השלום בירושלים על כהן שלוש שנות מאסר בפועל ושנה אחת על תנאי, לאחר שהרשיע אותו בתקיפה, גרימת חבלה של ממש, היזק בזדון, וזילות בית משפט.

זרק הנעל וצעק לעבר ביניש: "מושחתת"

פיני כהן בבית המשפט. ארכיון (צילום: יוסי זילברמן)
פיני כהן בביהמ"ש. צילום ארכיון | צילום: יוסי זילברמן

עולם המשפט הוכה בתדהמה בינואר האחרון, כשבמהלך דיון בבית המשפט העליון בירושלים הותקפה בייניש, על ידי כהן שזרק לעברה נעל. בייניש נפגעה בפניה, אולם התעקשה לשוב לאולם הדיונים ואמרה: "הכול בסדר, חוזרים לעבוד".

כתוצאה מפגיעת הנעל נשברו משקפיה של השופטת שנחבלה בפניה וסבלה משריטות קלות. כהן אף צעק על השופטת וקילל אותה. אנשי האבטחה השתלטו עליו ועצרו אותו, ובו בזמן צעק: "מושחתת, מושחתת, דורית ביניש מושחתת". נשיאת העליון עצמה חזרה לאולם הדיונים בתוך זמן קצר ושבה לעבוד.

זריקת הנעל על ביניש - הסיקור המלא:

זרק נעל על השופטת ביניש - ופגע

עורך דינו של החשוד בתקיפת ביניש: "הוא כעסן, רגזן ומתעצבן בקלות"

זורק הנעל: "לא התכוונתי לפגוע בשופטת"

כך נעצר התוקף שזרק נעל על ביניש

בייניש חזרה לעבוד: "הכול בסדר"

אישום: תקיפה הגורמת חבלה של ממש

זורק הנעל על ביניש שובר שתיקה

זורק הנעל על ביניש: לא פשעתי 

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק