כמה שעות אחרי השלכת הנעל על נשיאת בית המשפט העליון דורית ביניש, שעוררה היום סערה גדולה, עכשיו מתברר כי החשוד בתקיפת ביניש פנחס כהן - תקף בעבר גם את עורך דינו אריה רוזנברג. עורך הדין התלונן במשטרה, וכהן אף ריצה עונש מאסר בפועל בעקבות התקיפה האלימה.

"תקיפת עורך הדין התרחשה על רקע סכסוך על דמי מזונות בין כהן לאשתו. סניגורו לשעבר מספר כי כהן נדרש לשלם לאשתו מזונות מתוקף הסכם משנת 2006, ואף חוייב לשלם לה חובות עבר. הוא החליט לערער על כך, ועו"ד רוזנברג, המליץ לו, לא לעשות כן. הדבר התפתח לכדי אלימות כלפי פרקליטו לשעבר והוא אף תקף אותו במשרדו ושבר את ידו.

"כבר אז היה אפשר לראות שהוא רגיש, אך רגזן, כעסן ומתחמם בקלות ", סיפר היום עו"ד רוזנברג לכתב חדשות 2 באינטרנט. "הוא יצא טוב בהסכם המזונות, אך עדיין החליט לערער על ההסכם, וכשניסיתי להניא אותו מכך תקף אותי ושבר את ידי. הזמנתי משטרה והוא ישב 9 חודשים בכלא, אך לא הוצבה עלי שמירה ועד היום אני חושש שהוא יפגע גם באשתו לשעבר".

 החשד: השליך נעל על ביניש - ושבר את משקפיה

עו"ד אריה רוזנברג (צילום: משרד עו"ד אריה רוזנברג)
משרדו של עו"ד רוזנברג לאחר התקיפה | צילום: משרד עו"ד אריה רוזנברג

עולם המשפט הוכה הבוקר בתדהמה כשבמהלך דיון בבית המשפט העליון בירושלים הותקפה נשיאת בית המשפט העליון דורית ביניש, כשאחד המבקרים באולם הדיונים זרק עליה נעל ופגע בפניה. השופטת יצאה מיד מאולם בית המשפט. לאחר שעה קלה שבה השופטת לאולם הדיונים ואמרה: הכול בסדר, חוזרים לעבוד.

כתוצאה מפגיעת הנעל נשברו משקפיה של השופטת שנחבלה בפניה והיא סובלת משריטות קלות. ייתכן שהמשקפים מנעו פציעה קשה יותר. המבקר צעק על השופטת וקילל אותה. אנשי האבטחה השתלטו על התוקף ועצרו אותו, ובזמן זה צעק התוקף "מושחתת, מושחתת, דורית ביניש מושחתת". 

עדיין לא ברור מה גרם למבקר לתקוף את השופטת, אך בדוברות בית המשפט הבהירו כי השופטת תמשיך היום בדיונים כרגיל - וכך אכן היה. ביניש שבה בתוך זמן קצר לאולם הדיונים, ומסרה כי היא "מתרגשת מהתמיכה" לה זכתה לאחר האירוע.

לאור ההתרחשות החמורה שארעה היום באולמה של נשיאת העליון, החליטו נשיאי בתי המשפט לקיים מחר בבית המשפט העליון מפגש חירום של כל נשיאי בתי המשפט בישראל לערכאותיהם.

פרס לביניש: פגיעה במוסד קדוש

ראש הממשלה בנימין נתניהו  התקשר לנשיאת בית המשפט העליון מפולין, ודרש בשלומה. נתניהו הביע זעזוע עמוק ממעשה התקיפה וגינה בתוקף כל ביטוי של אלימות. "אני מחזק אותך ואת כל מערכת המשפט", אמר לשופטת ביניש.

נשיא המדינה שמעון פרס התקשר לאחר האירוע לביניש מביקורו בברלין. הנשיא שאל לשלומה של הנשיאה וביקש לדעת כיצד היא מרגישה והאם ידועים פרטים על החשוד שפגע בה. "גברתי נשיאת בית המשפט העליון, אני דואג לשלומך. הפגיעה בך היא פגיעה במוסד קדוש של מדינת ישראל ואסור לעבור על זה לסדר היום. תהיי חזקה, לבי איתך ושמרי על עצמך", אמר הנשיא.

נשיאת בית המשפט העליון השיבה לנשיא: "מאוד מרגשת אותי העובדה שהתקשרת. תודה על הדאגה, אני אהיה בסדר".

"טרנד" זריקת הנעליים התחיל עם הנשיא בוש

עו"ד אריה רוזנברג (צילום: משרד עו"ד אריה רוזנברג)
עו"ד רוזנברג | צילום: משרד עו"ד אריה רוזנברג

נשיאת בית המשפט העליון ביניש מצטרפת ל"טרנד" זריקת הנעליים שהתחיל לפני קצת יותר משנה, כשנשיא ארצות הברית ג'ורג' בוש זכה לזריקת נעל לעברו במהלך מסיבת עיתונאים בבגדד. במהלך תדרוך העיתונאים התפרץ עיתונאי עירקי לעבר בוש וכנה אותו "כלב". מייד לאחר מכן, זרק לעברו את נעליו.

במקרה הזה פספס התוקף את המטרה, כשנעל אחת נזרקה במרחק של כארבעה וחצי מטרים מהנשיא, והשנייה חלפה מעל ראש של בוש, החמיצה במעט את ראש הממשלה של עירק והתנגשה בקיר שמאחוריו.

השתתף בהכנת הכתבה: אודי סגל