החשודים בעת מעצרם (צילום: חדשות 2)
החשודים מובאים להארכת מעצר בשבוע שעבר | צילום: חדשות 2

פרשת "כוכב הצפון" נגיעה הבוקר לבית המשפט, עם הגשת כתבי האישום נגד 16 נאשמים בפרשת ניסיון הברחת הסמים לישראל. בפרשה נקשר גם שמו של העבריין הבכיר זאב רוזנשטיין, אולם טרם גובשו מספיק ראיות נגדו לכדי הגשת כתב אישום. העבריין עמיר מולנר, שנחשד בתחילה במעורבות בפרשה, שוחרר השבוע מחוסר ראיות.

כתב האישום כולל סעיפים חמורים רבים, בהם קשירת קשר לביצוע פשע, ייבוא וסחר בסם מסוכן, תקיפה בנסיבות מחמירות, סחיטה בכוח, זיוף מסמך, קשירת קשר לעוון ועוד, והוא כולל רשימה של לא פחות מ-139 עדי תביעה, אשר אליה יצורפו עדים נוספים בהמשך.

אולם נדמה שהעד המרכזי הוא אחד הנאשמים, ה-16 במספר, שגם נגדו הוגש הבוקר כתב אישום אשר צפוי להתבטל עם תחילת עדותו בבית המשפט. לאחר שיעיד נגד העבריינים שהזמינו את הסם, כתב האישום יימחק והוא יועבר לתוכנית להגנת עדים.

עד המדינה חתם במהלך חקירתו על הסכם שבו הוא מודה בכל העבירות המיוחסות לו. הוא פירט את כל פרטי עסקות הסם בהן נטל חלק והפליל אחרים בביצוע עבירות הסם. למרות שיתוף הפעולה מצדו, הפרקליטות מבקשת להאריך את מעצרו עד תום הליכים נגדו עקב מסוכנותו ועברו הפלילי העשיר.

הסם הוסתר בתוך רמקולים

אמיר מולנר בבית המשפט (צילום: חדשות2)
שוחרר ממעצר. עמיר מולנר | צילום: חדשות2

בכתבי האישום מופיעים גם רן שבי וחגית בבילא, נגדם הוגשו כתבי אישום באשמת יבוא 108 ק"ג של קוקאין. לפי כתב האישום, בבילא שימשה כמתווכת בין סוחרי הסמים לארגוני הפשע בארץ שהזמינו אותו ואילו שבי סיפק את הרמקולים שבתוכם הוסתר הסם.

למרות הכרזת המשטרה עם חשיפת הפרשה כי החשודים המרכזיים הם העבריינים הבכירים זאב רונשטיין ועמיר מולנר - טרם הוגשו נגד השניים כתבי אישום, מכיוון שבידי המשטרה אין מספיק ראיות כדי להעמידם לדין.

השניים אמנם לא ישבו הבוקר על ספסל הנאשמים,  אך במשטרה ציינו אתמול בגאווה כי "השמות האחרים בפרשה הם כרישים לא פחות גדולים". ביחידה המרכזית (ימ"ר) מרכז מציינים כי בשבוע הבא יוגשו נגד חמישה מעורבים נוספים בפרשה כתבי אישום על רצח וניסיון רצח.

"המילה האחרונה בפרשה לא מסתיימת עם הגשת כתבי האישום",  אמר אתמול לחדשות 2 באינטרנט מפקד ימ"ר מרכז סנ"צ אבי נוימן. "בסדר גודל כזה של מעצרים כל כך רחבי היקף בתיקים, יהיה לזה עוד המשך. כל אחד מהמעורבים בפרשה יודע הרבה מאוד".

החשד: הברחת 108 ק"ג קוקאין והזמנת רצח משולש

זאב רוזנשטיין בבית משפט (צילום: החדשות 2)
יצא מזה בשלום? זאב רוזנשטיין | צילום: החדשות 2

בשבוע שעבר הותרה לפרסום הפרשה החמורהעמיר מולנר וארגון הפשע של משפחת כראג'ה נחשדו בניסיון להבריח לארץ 108 ק"ג קוקאין. זאב רוזנשטיין, המרצה עונש מאסר של 12 שנה בגין הברחת אקסטזי, חשוד בהזמנת רצח של שלושה עבריינים לפני שמונה שנים על חוף הכנרת. הפענוח התאפשר הודות לעבריין שחצה את הקווים והפך לעד מדינה לפני כחודשיים.

הפרשה הזו מעסיקה את המשטרה כבר שנתיים, ויש בה את כל המרכיבים הבסיסיים ביותר בעולם התחתון: עבריינים בכירים,סמים, כסף ועד מדינה אחד - שהפך למסמר האחרון במניעת הגעתה של מכולה לישראל עם קוקאין.

בשבועות האחרונים נעצרו מולנר וזאב רוזנשטיין, שניים מהעבריינים הכבדים ביותר בעולם הפשע הישראלי, ו-17 מעורבים אחרים - הכל בזכות עדותו של עד המדינה. אולם מולנר שוחרר מהמעצר עקב חוסר ראיות נגדו. עם זאת הוא מחכה בימים אלה לגזר דינו לאחר שהורשע בהחזקת נשק.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק