בית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיע בצהריים את מי שנחשב ליעד מספר 1 של משטרת תל אביב - עמיר מולנר. איש העולם התחתון נמצא אשם בקשירת קשר לביצוע פשע ובהחזקת ונשיאת נשק, לאחר שתועד מנסה להסתיר אקדח בחצר בית בו שהה. שלושה מעשרת חייליו שהואשמו איתו זוכו מכל אשמה.

בשל העובדה כי על מולנר חל מאסר על תנאי בשל החזקת אמצעי לחימה, צפוי העבריין לעונש מאסר בפועל. עשרות מחייליו, שהגיעו לאולם בית המשפט על מנת לתמוך בחברם, התקשו לקבל את ההחלטה. "מדובר ביום אבל לדמוקרטיה", קבע בכעס אחד מהם, אשר נמצא לא אשם בעבירות שיוחסו לו.

עם סיום הדיון הודיע סניגורו של מולנר, עו"ד מוטי כץ, כי בכוונתו לערער על ההרשעה וציין כי אין הוא מופתע מההחלטת השופט דוד רוזן. "בית המשפט נכנע ללחצים והכריע את דינו של מולנר אך ורק בגלל שמו", פסק עו"ד כץ.

מולנר נעצר בנובמבר 2008 בפשיטה משטרתית ברמת גן יחד עם עבריינים מוכרים נוספים. מצלמת אבטחה תיעדה אותו ואת חבריו מטמינים את כלי הנשק לצד מחסנית ומשתיק קול בתוך ג'ריקן באדמה.

"המשטרה נשענת על תדמית שלילית"

עו"ד כץ הכחיש כבר אז את ההאשמות נגד מרשו, והפנה אצבע מאשימה כלפי גופי אכיפת החוק. "אין הצדקה להרשעתו של מולנר, כפי שלא הייתה הצדקה למעצרו מלכתחילה", הוא גורס. "המשטרה נשענת על תדמית שלילית שהיא עצמה מטפחת במשך מספר שנים".

במהלך המשפט דחה מולנר הסדר טיעון לפיו יישלח למאסר של 18 חודשים, והעדיף להמשיך בהתמודדות מול ההליכים נגדו.  

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק