החזיק בחומרים מסווגים? (צילום: יותם רונן)
לא ייכנס לכלא ב-1 בספטמבר | צילום: יותם רונן

אולמרט לא ייכנס לכלא בקרוב. בית המשפט העליון החליט היום (ג') לדחות את מועד ריצוי העונש של שמונת המורשעים בפרשת הולילנד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

נשיא בית המשפט העליון אשר גרוניס קבע כי המורשעים, ובהם ראש הממשלה לשעבר, לא יחלו בריצוי העונש ב-1 בספטמבר וימתינו להכרעה בבקשתם לדחיית המאסר. "ביצועם של עונשי המאסר בפועל יעוכב, לעת הזו, עד להכרעה בבקשות לעיכוב ביצוע, בעקבות הדיון שצפוי להיערך בחודש ספטמבר הקרוב", כתב גרוניס בהחלטתו.

בחודש מאי האחרון גזר השופט דוד רוזן עונשי מאסר על שבעה מתוך תשעת המורשעים בפרשת הולילנד. ראש הממשלה לשעבר אולמרט נשלח לשש שנים בין סורג ובריח, על הלל צ'רני, אחד מיזמי הפרוייקט, נגזרו 3.5 שנות מאסר בפועל. שותפו של צ'רני, אביגדור קלנר נשלח ל-3 שנות מאסר בפועל, על מאיר רבין, עוזרו לשעבר של עד המדינה נגזרו 5 שנות מאסר ואורי שטרית, מהנדס העיר נשלח ל-7 שנות מאסר.

תגיע בלבוש רגיל, שולה זקן (צילום: מוטי קמחי)
זקן. הקדימה את מועד מאסרה | צילום: מוטי קמחי

עוד קבע השופט רוזן כי דני דנקנר, יו"ר דירקטוריון חברת תעשיות המלח לישראל, ירצה עונש של 3.5 שנות מאסר וחבר מועצת העיר ירושלים, אליעזר שמחיוף יישלח ל-3.5 שנות מאסר.

ראש לשכתו לשעבר של אולמרט, שולה זקן, חתמה על הסדר טיעון עם הפרקליטות ונשלחה ל-11 חודשי מאסר. בחודש שעבר ביקשה זקן להקדים את מועד ריצוי עונשה וב-17 ביולי התייצבה בכלא נווה תרצה.

בחודש יוני קבע השופט דוד רוזן כי גם אורי לופוליאנסקי, ראש עיריית ירושלים לשעבר, יישלח לכלא וירצה עונש של שש שנות מאסר - זאת למרות מצבו הבריאותי.

בסוף החודש הגיש ראש הממשלה לשעבר ערעור על עונשו בפרשת הולילנד לבית המשפט העליון שעדיין נדון. בנוסף, ערערה הפרקליטות לבית המשפט העליון על עונשם של שניים ממורשעי פרשת הולילנד - אביגדור קלנר והלל צ'רני.