אביו של אדם, צ'רלי אבוטבול (צילום: חדשות 2)
שוחרר למעצר בית. אבוטבול | צילום: חדשות 2

מצעד של הרשעות בפרשת סחיטת האברך: בית המשפט המחוזי מרכז-לוד אישר היום (ב') את הסדרי הטיעון עם תשעה נאשמים בפרשה שהחלה בחודש נובמבר 2012. הנאשם המרכזי, צ'רלי (שלום) אבוטבול, הורשע בעבירת סחיטה בכוח. הפרקליטות ואבוטבול דורשים בהסדר הטיעון 34 חודשי מאסר בפועל .

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

הפרקליטות תדרוש בנוסף שיוטל על אבוטבול מאסר על תנאי. אבוטבול הודה בבית המשפט בעבירה שיוחסה לו, למרות שטען בעבר כי מתנכלים לו "בגלל שאני אבוטבול", ומכתב האישום נמחקו עבירות נוספות שיוחסו לאבוטבול: סחיטה באיומים, כליאת שווא וקשירת קשר לביצוע פשע. 

השופטת קלרה רג'יניאנו הקלה את תנאי מעצר הבית של אבוטבול, שיורשה לצאת מביתו לחמש שעות בכל יום, בפיקוד צמוד. לפני כחצי שנה אבוטבול שוחרר לביתו בתנאים מגבילים, לאחר ששהה במעצר קרוב לשנה. 

בכתב האישום מפורט כיצד אבוטבול ואנשיו תקפו את האברך, שנחשד כי גנב סכום כסף גדול מבית רב מוכר בצפון, בכל חלקי גופו באמצעות מחבט ובאגרופים, תוך שהם צועקים ומטיחים בו שאלות כמו "היכן הכסף?".

_OBJ

האברך נמלט מהחלון

החשודים הצליחו להוציא ממנו הודאה בכוח כי הוא זה שגנב את הכסף - והאברך אף הפנה אותם לכתובת בירושלים בה לטענתו נמצא הכסף הגנוב. כשהגיעו החשודים למקום, הם לא מצאו את הכסף. כשגילו שהונה אותם, איימו עליו החשודים ואמרו לו כי "הוא סיים את חייו".

האברך הוכה, נכלא בביתו של צ'רלי אבוטבול בנתניה למשך יום שלם, אך הצליח להימלט בקפיצה מחלון המבנה ולהגיע לניידת משטרה שפינתה אותו לבית החולים "לניאדו" בנתניה.

בית המשפט הרשיע היום שמונה נאשמים נוספים במעורבות בפרשה, בעבירות של סחיטה באיומים, סחיטה בכוח וכליאה בשווא. שני כתבי אישום נוספים בפרשה בוטלו, והדיון במשפטו של נאשם נוסף נדחה למועד אחר. כל עשרת הנאשמים הפקידו סך של 10,000 שקלים כל אחד כפיצוי למתלונן.