אביו של אדם, צ'רלי אבוטבול (צילום: חדשות 2)
שוחרר למעצר בית. אבוטבול | צילום: חדשות 2

שוחרר לביתו כעבור קרוב לשנה במעצר: בית משפט המחוזי בלוד שחרר היום את העבריין צ'רלי אבוטבול למעצר בית בתנאים מגבילים - זאת לאחר שהיה עצור מאז נובמבר 2012 בפרשת חטיפת האברך, בה הואשם בעבירות של סחיטה בכוח ובאיומים, כליאת שווא וקשירת קשר לביצוע פשע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

עם שחרורו אמר אבוטבול: "עושים הצגה בגלל שמי. כל זה בגלל שאני אבוטבול". עורכי הדין רן תגר ואסף טל המייצגים את אבוטבול מסרו לחדשות 2 באינטרנט: "אבוטבול ושותפיו לכתב האישום עצורים כבר מעל 9 חודשים כשמשפטם טרם החל. בוצע איזון בין האינטרס הציבורי לבין זכויותיהם כבני אדם וההחלטה שהתקבלה בעליון הייתה לשחררם למעצר בית. אנו מברכים על ההחלטה ובטוחים שהם יצדיקו את האמון שניתן להם בבית המשפט".

אשתו של אבוטבול, סוניה, ששימשה אחת הערבות לשחרורו הבטיחה לשופטת כי "תבצע את משימתה" ותוודא כי בעלה עומד בתנאי מעצר הבית. כשנשאלה על ידי השופטת האם תוכל לבצע את משימתה היא אמרה לה: "ודאי שאוכל לבצע את המשימה. אם יתרחש משהו, אני אתקשר למשטרה ואגיד 'אבוטבול ברח'".

עו"ד משה שרמן, המייצג את אבוטבול, אמר כי "הגיע הזמן שישוחרר. לאחר כשנה שבמהלכה מרשי היה עצור, במשטרה ובפרקליטות לא עשו דבר, התיק נתקע ולכן עמדנו על כך ודאגנו שישוחרר לביתו".

אבוטבול הואשם בחטיפה, כליאה וסחיטה

בפרשה בה מעורב העבריין הנודע נעצרו 11 חשודים נוספים, בהם גם אשתו של אבוטבול, סוניה, שנחשדה בתחילת הפרשה בעבירות של חטיפה, כליאת שווא ו‏סחיטה, אך שוחררה עם התקדמותה. בכתב האישום מפורט כיצד אבוטבול ואנשיו תקפו את האברך, שנחשד כי גנב סכום כסף גדול מבית רב מוכר בצפון, בכל חלקי גופו באמצעות מחבט ובאגרופים, תוך שהם צועקים ומטיחים בו שאלות כמו "היכן הכסף?".

החשודים הצליחו להוציא ממנו הודאה בכוח כי הוא זה שגנב את הכסף - והאברך אף הפנה אותם לכתובת בירושלים בה לטענתו נמצא הכסף הגנוב. כשהגיעו החשודים למקום, הם לא מצאו את הכסף. כשגילו שהונה אותם, איימו עליו החשודים ואמרו לו כי "הוא סיים את חייו".

האברך הוכה, נכלא בביתו של צ'רלי אבוטבול בנתניה למשך יום שלם, אך הצליח להימלט בקפיצה מחלון המבנה ולהגיע לניידת משטרה שפינתה אותו לבית החולים "לניאדו" בנתניה.