בית המשפט העליון החליט בצהריים להפוך את החלטת בית המשפט המחוזי ולהרשיע את האברך איתמר ביטון, שדרס את הקופאית נגה זואריש בחניון ה"שוקניון" בירושלים. השופטים הטילו על ביטון עונש של שנת מאסר על תנאי. עם תום הקראת גזר הדין, פרץ ביטון בריצת אמוק ברחבי בית המשפט העליון - לכיוון היציאה.

בית המשפט קיבל את ערעור הפרקליטות, והרשיע אותו בתקיפה שגרמה לחבלה של ממש ואי סיוע לנפגע. "אני סבור כי שגה כבוד השופט דרורי בפסק דינו", כתב השופט דנציגר. "נסיבות ביצוען של העבירות ואופיין החמור צריכים היו לגבור על נסיבותיו המיוחדות של המשיב... ככל בן אנוש גם שופט טועה. השופט הוא בשר ודם ומותר לו לטעות".

קורבן הדריסה הביעה סיפוק מההחלטה. "אני שמחה שהוא לא יוכל להיות דיין", אמרה זואריש בבית המשפט. "אני מקווה שהוא (ביטון) יפסיק לשקר".

בועז, אחיו של ביטון, אמר לפני הדיון כי "כל פעם שיש שלטון ימני, אז השמאל תוקף את הדתיים".

התיעוד המלא של דריסת הקופאית

אתמול פרסמנו סרטון וידאו חדש, ממנו עולה כי ביטון גילה כי אין עמו כסף מזומן וביקש לצאת מהחניון. הסרטון פורסם לראשונה באתר החרדי "כיכר השבת".

נגה זוראיש - הקופאית שנדרסה (צילום: יוסי זילברמן)
נגה זואריש, היום | צילום: יוסי זילברמן

הקופאית סירבה, והוא ניסה להיצמד לרכב אחר שיצא מהחניון, ואז נחסם בידי הקופאית. בין השניים החל דין ודברים סוער, ובהמשך ניגשה אליו קופאית אחרת וסטרה לו בחוזקה כמה פעמים. לדבריו, רק אז ניסה לצאת מהחניון כשהוא גורר עמו את הקופאית השנייה.

הדורס: בנו של הרב הראשי של חדרה ואיש ש"ס

איתמר ביטון הוא בנו של של הרב הראשי של העיר חדרה, ואיש ש"ס - הרב שמעון ביטון. זהותו יכולה אולי להסביר קצת את ההתגייסות שלה זכה מנציגי ציבור, והלחץ שהוטל בנושא על השופט משה דרורי. כך למשל, אפילו השר אלי ישי שלח מכתב לשופט ובו המליץ שלא להרשיעו.

בין היתר נטען, כי אי הרשעתו של ביטון נבעה מחוסר רצון "לחבל" בעתידו התורני. כמו כן הועלתה האפשרות כי אי ההרשעה נבעה גם ממוצאה האתיופי של הנדרסת.

השופט עצמו תירץ את פסיקתו בהתנצלות "המרגשת" של הדורס. "מעמד ההתנצלות ובקשת הסליחה של הנאשם, והיענותה של המתלוננת לבקשתו באומרה כי היא סולחת לו, כמו האל", כתב השופט. "בעייני זה רגע ייחודי, אפוף הוד ושגב שמעטים מאוד כמותו היו באולמות בית המשפט".

הויכוח ב"שוקניון" שהוביל לדריסה

בסרטון מצלמת האבטחה נראה ויכוח בן נהג סובארו אדומה לבין קופאית בחניון ה"שוקניון" בירושלים. הנהג היה דקות ספורות בחניון ולכן סירב לשלם. אחרי ויכוח עם הקופאית הוא ניסה לברוח, נצמד למכונית אחרת ועבר יחד איתה את המחסום. הערב, כאמור, אנו מפרסמים את הקטעים שטרם נראו.

_OBJ

הקופאית טילפנה לממונה עליה, התעקשה וחסמה את דרכו של הנהג. הוא התחיל לנסוע ופגע בקופאית כשהיא על מכסה המנוע של המכונית. מה שהמצלמות לא קלטו: הקופאית נפלה על הקרקע, נחבלה בראשה ופונתה לבית החולים.

הפרקליטות גיבשה כתב אישום חמור נגד הנהג. הסעיפים: תקיפה שגורמת חבלה חמורה והפקרה לאחר פגיעה. התיק הוגש לבית המשפט המחוזי בירושלים. אלא שלמרבה התדהמה החליט השופט משה דרורי שלא להרשיע את הנאשם בתיק, למרות שקבע שהוא עבר את העבירות המיוחסות לו.

"הרגע שאני הכי מצטערת בחיים שלי שעמדתי מולו", סיפרה הקופאית נגה זוריאש בריאיון לחדשות 2. "כשהוא התחיל לנסוע צעקתי לו, אמרתי לו: 'די, תפסיק, אני רוצה לזוז. והוא לא מקשיב לי, הוא המשיך לנסוע".
 
תיעוד הדריסה בחניון בירושלים

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?