רצח ולא הריגה: חקירת מותו של גדי ויכמן בבאר שבע על ידי קבוצת נערים, מגיעה היום לידי כתב אישום בעבירה החמורה ביותר. הפרקליטות הגישה כתב אישום נגד עדן אוחיון בגין רצח גדי ויכמן ולא הריגה, לאחר שבימים האחרונים התעורר ספק בנוגע לעבירה שבה יואשם אוחיון.

מכתב האישום עולה כי ויכמן ז"ל ואשתו ביקשו מספר פעמים מקבוצת נערים שישבה מתחת לביתם והרעישה בשעת לילה מאוחרת. בתגובה, השיבו הנערים - ובהם גם אוחיון, בדברי הקנטה קשים נגד ויכמן ואשתו. כתוצאה מכך, ירד ויכמן מביתו לקבוצת הנערים.

בשלב זה, מגולל כתב האישום את ההתרחשויות שהובילו לרצח: ויכמן ניגש ראשון לאוחיון ונגח בפניו. אוחיון נסוג אחורה כשהוא מדמם משפתיו, אך שלף מיד סכין מטבח שהייתה ברשותו - ונעץ אותה בעוצמה בלבו של ויכמן. ויכמן התמוטט ומותו נקבע במקום.

עדן אוחיון בבית המשפט
אלמנתו של ויכמן בביהמ"ש, היום: "הקלה" | צילום: חדשות 2

תחילה טען אוחיון להגנה עצמית וסיפר לחוקרים שדקר את ויכמן ז"ל לאחר שהאחרון נגח בו. למרות גרסתו, הוחלט להאשימו בעבירת רצח. בנוסף נאשם אוחיון בהחזקת סכין שלא כדין, שיבוש מהלכי משפט, והדחה בחקירה.

מי שטענה מתחילת הפרשה לרצח, היא אלמנתו של גדי, מיכל ויכמן. בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט אמרה: "זה משהו שראיתי מול העיניים והאמנתי עד הרגע הזה שזה רצח. רציתי ושמחתי לראות שזה רצח בכתב האישום, ככה שזה באמת יצא לאור והצדק הוכח. למרות שזו רק תחילת הדרך זו הקלה עצומה".

"אני באמת שמחה, זו אמנם תחילת הדרך אבל זו החלטה טובה ואני אמשיך להיות בדיונים ולא אזוז מפה", הוסיפה מיכל ויכמן. "אני חייבת לעצמי, לילדים שלי ולגדי. אתמול הלכתי לבית הקברות וביקשתי מאלוהים ומגדי שהצדק ייצא לאור. אני אני מקווה שאולי בפעמים הבאות גם נערים וילדים לא יסתובבו עם סכינים, ושיחששו או יבינו מהמקרה הזה שזה לא כדאי כי יהרסו להם החיים ועוד משפחות".

ויכמן נדקר למוות בראשית החודש, במהלך קטטה שפרצה בערב שבת בשכונת מגוריו בבאר שבע. בשעת לילה מאוחרת ביקש ויכמן מקבוצת נערים לשמור על השקט בגן הציבורי, וכשזו לא נענתה לבקשתו מספר פעמים, יצא מביתו וירד לבקש מהנערים אישית לשמור על השקט. אשתו של ויכמן העידה כי לפתע ניגש אוחיון בן ה-19 ודקר את בעלה בבטנו. לאחר מכן - נמלטו הנערים מהמקום.

רעייתו של ויכמן העידה כי הזעיקה את המשטרה מספר פעמים לפני שגדי יצא מהבית לגן הציבורי, אך שום ניידת סיור לא הגיעה. שוטרת שהעידה כי כן הגיעה למקום הושעתה מתפקידה מחשד לפלילים, ופקח עירוני שטען אף הוא כי רשם דוח לנערים - פוטר מעבודתו.

אמו של אוחיון התנצלה בראשית השבוע על המעשה, אך בשיחה עם חדשות 2 גוננה על בנה. "הוא בכלל לא מפלצת, הוא ילד שנקלע גם לסיטואציה הזאת", אמרה. "זה בית נורמטיבי, אנחנו לא מכירים את הפשע. אם המשטרה הייתה מגיעה למקום ומפזרת את כל מה שהיה, אז זה ברור מאליו שאולי זה גם היה מציל חיים. אנחנו משתתפים בצער המשפחה, ומבינים את הכאב שלה. אבל אני כואבת, מאוד. זה בסך הכל ילד".

בהכנת הכתבה השתתף מתן חצרוני

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק