שלמה פוקס, חרדי בן 44 שקרא לעברה של החיילת דורון מטלון "פרוצה", הואשם אתמול בהטרדה מינית, בכתב אישום חריג. היום הוא ערער בבית המשפט על גובה הערבות שהתבקש להפקיד ואמר: "מדי יום מושמעים במרחב הציבורי והפרטי בישראל ביטויים לא נאים, כולל אפילו כאלה שניתן לכנותם 'מבזים', ורבים מהם מושמעים על רקע מיניותו של האדם. לעולם אין מועמדים המקללים לדין פלילי, ובדין".

באמצעות עורכי דינו יאיר נהוראי ואיתן להמן, נכתב בערעור כי קללה, "אף אם ראויה היא לגנאי מוסרי בחברה ליברלית, אינה מקימה עבירה פלילית של הטרדה מינית".

בית המשפט הסכים לשחרר היום את פוקס, אב ל-12 ילדים מירושלים לביתו בתנאים מגבילים. הערעור על גובה הערבות התקבל, וזו הופחתה מ-20 אלף שקלים ל-5,000 בלבד.

כתב אישום חריג - ומהיר

פוקס נעצר שלשום לאחר שקילל חיילת באוטובוס משום שניגשה לחלקו הקדמי. לצד אישום בגין התנהגות שעלולה לגרום להפרעה לשלום הציבור, החשוד שקרא לחיילת דורון מטלון "פרוצה" הואשם גם בהטרדה מינית.

כתב אישום הוגש נגדו בתוך יממה אחת. מדובר בפעולה מהירה של המשטרה ושל רשויות החוק נגד התופעה. המקרה אירע שלשום בבוקר בירושלים כשטוראית מטלון נסעה בקו 49, שנסע משכונת נווה יעקב לרמת אשכול.

סנגורו של פוקס, עו"ד יאיר נהוראי, טען כי האישום מחמיר עם המעשה. "יש מאות אלפים שחושבים בדיוק כמוהו וכך נגדיר את כולם כמטרידים מינית. כל אחד מהם עובר על החוק", אמר והוסיף כי "הקבוצה הדתית רואה בהתנהגות כזו פריצות".

פוקס מצדו, טען שקרא לעברה "פריצות" ולא "פרוצה" כפי שטענה החיילת. "האוטובוס היה צפוף כמו סרדינים", אמר פוקס בדיון. השופטת דחתה את הדברים ושאלה את הסניגור: "מדוע מרשך לא הדיר עצמו מהאוטובוס?" וטענה שמהדברים נשמע שמדובר בהטרדה מינית. בדיון הוחלט להטיל על פוקס הגבלות עד לתאריך 10 בינואר, לפיהן ייאסר עליו לעלות על קווי אוטובוס. בנוסף, הוא יוכל לשהות רק בביתו או בישיבה בו הוא לומד וכן יפקיד ערבות שכאמור הופחתה ל-5,000 שקלים.

הדרת נשים - כתבות נוספות:

ראש העיר בית שמש נגד הילדה נעמה

חרדי קרא לחיילת "פרוצה" - ונעצר

נתניהו: "לחלק את בית שמש לשתיים"

שלט נגד מעבר נשים נתלה בירושלים

אלפים הפגינו בבית שמש: "כולנו נעמה מרגוליס"

המשפחה שגורשה מבית שמש בבלוקים, יריקות, צעקות ואיומים

"מי שמבזה ויורק – מקומו לא כאן"

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק