ראש העירייה: "מי שמבזה - לא כאן"
ראש העירייה: "מי שמבזה - מקומו לא כאן" | צילום:

ראש עיריית בית שמש משה אבוטבול הבין שלא יוכל להמשיך לא להתייחס לסיפורה של נעמה מרגוליס בת ה-7, שסיפורה נחשף לראשונה בחדשות 2, אשר סבלה מפגיעות של חרדים בדרכה לבית הספר בעירו. "אמרתי למשטרה בצורה הברורה ביותר שיש למצות את הדין עם אותם פורעים", אמר בשיחה עם העיתון "ידיעות אחרונות". "כל מי שמרים יד, מבזה או יורק, עובר עבירה על פי התורה ומקומו לא כאן".

אבוטבול התייחס לכך שבית שמש מוצגת כעיר חרדית ושלל את הטענה. "צריך להבין שראש העיר אינו שוטר, ושבית שמש לא הופכת לעיר חרדית. בגלל כמה מטורפים שעושים מעשים כאלה, עושים עוול לעיר שלמה" הדגיש אבוטבול. סיפורה של נעמה מרגוליס הוא כאמור רק דוגמא אחת. יושבת ראש ועד ההורים בבית הספר "אורות בנות", בו היא לומדת חוששת מהתגברות האלימות כלפי התלמידות. "הם מגיעים בצהריים כאילו כדי להתפלל - אבל רק צועקים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

יותר מ-6,500 בני אדם עשו "לייק" לקבוצה בפייסבוק "אלף ישראלים עולים לבית שמש להגן על נעמה הקטנה", שקמה בעקבות שידור הכתבה. ביום שלישי הקרוב צפויים אלפים להגיע לעיר על מנת להפגין נגד הדרת נשים.

חרדי נעצר בחשד לתקיפת הילדה נעמה

ביקור סוער בבית שמש. תיעוד
"מגיעים כדי להתפלל אבל צועקים" | צילום:

חרדי תושב העיר, נעצר ביום חמישי האחרון בחשד שתקף את הילדה בזמן שעשתה את דרכה לבית הספר. מהמשטרה נמסר כי בנוסף לחשוד בתקיפתה של הילדה, נעצרו בתקופה האחרונה עוד 10 חרדים תושבי העיר, בחשד שאיימו על ילדים שהיו בדרכם לאותו בית הספר. התייחס ראש הממשלה בנימין נתניהו לתופעת האלימות הננקטת במרחב הציבורי נגד נשים. יום לאחר שפורסמה כתבתו של שי גל בה נראית נעמה בת ה-7 מושפלת על ידי חרדים בבית שמש הוא אמר: "לא ניתן לקבוצות קיצוניות לפגוע בזכויות הנשים".

בצאת השבת שוחח ראש הממשלה עם השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' וביקש ממנו להנחות את המשטרה לפעול בתקיפות נגד האלימות שמתבצעת נגד נשים בפומבי. כמו כן שוחח נתניהו עם עם היועץ המשפטי לממשלה עו"ד יהודה ויינשטיין לוודא כי החוקים הנוגעים להדרת אנשים מהמרחב הציבורי נאכפים ברשויות המקומיות.

ראש הממשלה התייחס לשורת המקרים האחרונים של הדרת נשים ואמר בתוקף: "לא ניתן לקבוצות קיצוניות לפגוע בזכויות הנשים במרחב הציבורי שחייב להישאר פתוח ובטוח לכולם", מסר נתניהו בתגובה.

תקיפת הילדה בבית שמש - סיקור מיוחד

ראש הממשלה נתניהו: "קיצוניים לא יפגעו בזכויות נשים"

מארגן מפגן התמיכה בנעמה: "במקום בו יורקים על ילדות ישרפו גם בני אדם" 

בית שמש: יורקים על בת 7 ש"לבושה לא צנוע"

"אלף ישראלים יגנו על נעמה הקטנה"

חרדי נעצר בחשד לתקיפת נעמה בבית שמש