אין תמונה
"הטעה את ביהמ"ש". שילוח

זמן קצר לאחר חשיפת דמותו של יו"ר מקאן אריקסון הפרסומאי אילן שילוח, כאדם שעומד מאחורי פרסום מודעות ה"פוטש בקריה" - הגיב אחד ממושאי המודעות, תא"ל (במיל') אבי בניהו על הידיעה, ואמר כי שילוח יצורף בימים הקרובים כנתבע אישי נוסף לתביעת הדיבה שהוגשה בעניין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

באמצעות עורכי דינו איל רוזובסקי, ערן שמעוני ודלית קדוש, מסר בניהו: "במשך כשלוש שנים ניהלה מקאן מסע ציבורי ומשפטי שקרי, שבמרכזו הטענה עליה הצהירה במסמכים לבית המשפט כי מזמין המודעה הוא צד שלישי אנונימי שכביכול אינו קשור אליה או להליך, כש'כיסו רחב דיו כדי לכסות את התביעה במלואה' (כלשון מקאן בכתב ההגנה לבית המשפט)".

עוד ציין, כי "היום התברר, שההגנה הייתה הגנה כוזבת שהטעתה ביודעין את בית המשפט, את הציבור ואת התקשורת וכי לאמיתו של דבר אילן שילוח, מבעלי מקאן, הוא מזמין ומממן המודעה (לדבריו)".

"עובדה זו שנחשפה היום", נכתב בתגובה, "מסבירה את ההתקפות החוזרות ונשנות של אילן שילוח, של רעייתו ושל חותנו נגד אבי בניהו בשבועות האחרונים ברשתות החברתיות ובעיתונות. בניהו נחוש למצות את הדין עם שילוח, עם 'מקאן' ועם שולחיהם ותומכיהם בגין המודעה הכוזבת והמשמיצה".

שילוח בתצהיר לבית המשפט: הוטרדתי כאזרח

הערב (ג') פורסם במהדורה המרכזית כי הפרסומאי ויו"ר חברת "מקאן אריקסון" אילן שילוח, הוא זה שכתב ומימן את מודעות ה"פוטש בקריה" מכיסו הפרטי. שילוח הוא גם אחד הנתבעים בנוגע למודעה והפרטים נחשפו בתצהיר שהעביר לבית המשפט.

בתצהיר כתב שילוח כי הוא זה ששעומד מאחורי הזמנת המודעה, דרך חברת הפרסום "מקאן". "איני מכיר את גלנט אישית ולא פגשתי אותו לעולם", הוא כתב. יצוין, כי חברת הפרסום שילמה לעיתונים 65 אלף שקלים - כסף שהועבר ישירות מחשבונו הפרטי של שילוח - ולא מחשבון משרד הפרסום מקאן.

"הוטרדתי מאוד כאזרח, כי הדברים אינם מקריים ולא התרחשו בחלל ריק, שהרמטכ"ל ודוברו עושים שימוש בתקשורת כדי להסית את דעת הקהל נגד שר הביטחון והאלוף גלנט ולפגוע בתדמיתם הציבורית", ציין בתצהיר שהגיש, בו הסביר מדוע פרסם המודעה.

הפרשה החלה כשבעיצומו של הקרב בין לשכת ברק ואשכנזי בפרשת הרפז, פורסמה בעיתונים מודעת ה"פוטש בקריה" שמאשימה את אשכנזי ואת מי שהיה דוברו אבי בניהו בניסיון חיסולו המקצועי של המועמד לתפקיד הרמטכ"ל - גלנט. המודעה הזו עוררה סערה גדולה וגררה תביעה משפטית.