אין תמונה
אילן שילוח ואבי בניהו

סוף למסתורין סביב מודעת "הפוטש בקריה", שפורסמה בעיתונים "ידיעות אחרונות" ו"הארץ": לחדשות 2 נודע לראשונה כי הפרסומאי ויו"ר חברת "מקאן אריקסון" אילן שילוח, הוא זה שכתב אותה ומימן אותה מכיסו הפרטי. שילוח הוא גם אחד הנתבעים בנוגע למודעה והפרטים נחשפו בתצהיר שהעביר לבית המשפט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בתצהיר כתב שילוח כי הוא זה ששעומד מאחורי הזמנת המודעה, דרך חברת הפרסום "מקאן", שהוא היושב ראש שלה. "איני מכיר את גלנט אישית ולא פגשתי אותו לעולם", הוא כתב. יצוין, כי חברת הפרסום שילמה לעיתונים 65 אלף שקלים - כסף שהועבר ישירות מחשבונו הפרטי של שילוח - ולא מחשבון משרד הפרסום מקאן.

"לא יכולתי להתרשם מהרושם שהטריד אותי מאוד כאזרח, כי הדברים אינם מקריים ולא התרחשו בחלל ריק, שהרמטכ"ל ודוברו עושים שימוש בתקשורת כדי להסית את דעת הקהל נגד שר הביטחון והאלוף גלנט ולפגוע בתדמיתם הציבורית", ציין בתצהיר שהגיש, בו הסביר מדוע פרסם המודעה.

רה
ברק ואשכנזי. יחסים מתוחים | צילום: AP

בניהו דרש פיצוי בסך 2 מיליון שקלים

בתביעה שהגיש דובר צה"ל לשעבר תת-אלוף במילואים אבי בניהו, הוא ביקש לחשוף מי מימן את המודעה, ביקש התנצלות וכן פיצוי של שני מיליון שקלים. בתגובה באמצעות עורכי דינו מסר: "אבקש למצות עם שילוח את הדין".

הפרשה החלה כשבעיצומו של הקרב בין לשכת ברק ואשכנזי בפרשת הרפז, פורסמה בעיתונים מודעת ה"פוטש בקריה" שמאשימה את אשכנזי ואת מי שהיה דוברו אבי בניהו בניסיון חיסולו המקצועי של המועמד לתפקיד הרמטכ"ל - גלנט. המודעה הזו עוררה סערה גדולה וגררה תביעה משפטית.