למרות ההצהרות, למרות החיוכים, האחים יצחק ומאיר אברג'יל ידעו מזמן שהקרב הזה אבוד, שהם צריכים לתכנן את ההגנה שלהם במשפט שיתנהל נגדם בארה"ב. "השופט אמר שהוא ארכיאולוג והוא יהיה ארכיאולוג טוב", אמר מאיר היום בבית המשפט. "אנחנו מצפים שהאמת תצא לאור".

לפני הדיון, עוד בטרם נשמעה החלטת השופט, סברו חברי ארגון הפשע הזה כי ההחלטה הודלפה לעיתונאים. ששון בראשי, אחד המוסגרים לארה"ב, אמר: "אני אומר לך שהודיעו שהם הוסגרו. אני שמעתי במו אוזניי עם מאיר בפוסטה".

השופט דוד חשין החליט להסגיר את כל חמשת העצורים לארצות הברית. חלקו של כל עצור אחר, אבל כתב האישום מייחס להם סיוע לרצח של העבריין סמי אטיאס, ייבוא של מאות אלפי כדורי אקסטזי מבלגיה לארה"ב, מעורבות בהלבנת הכסף הגנוב מהבנק למסחר וסחיטה באיומים של האחים חי ואסי ועקנין.

ועקנין: "אף אחד לא סחט אף אחד"

בשיחה מחו"ל אמר אסי ועקנין לחדשות 2: "אף אחד לא סחט אף אחד. אני ומאיר תמיד היינו ביחסים מדהימים וטובים וחברים. אני לא יודע על מה הם מדברים, אף אחד בחיים לא התלונן, לא יודע מה הבעיה שלהם. הם מחפשים סתם איזה מלכודת של חרטא".

אברג'יל הצעיר בבית המשפט (צילום: חדשות 2)
יצחק אברג'יל, היום בביהמ"ש | צילום: חדשות 2

עו"ד שרון נהרי, שמייצג את יצחק אברג'יל, אמר היום לאחר ההחלטה כי "למרות שבית המשפט לכאורה לא קיבל את בקשת ההסגרה במלואה וקבע שבחלק מהראיות הם לא יהיו ברי הסגרה, עדיין הם יוסגרו ואנחנו מתכוונים להגיש ערעור לבית המשפט העליון בנושא הזה".

התיק הזה נסמך על מאות שעות של האזנות סתר, אבל בעיקר על עדותו של עד המדינה יוחאי מלול, שאחיו משה הוא אחד העצורים. עו"ד יניב שגב, שמייצג את משה מלול, אמר: "הוא מסבך את אחיו ואחרים בפרשיות שאין לו יד ורגל בהן, כאשר המניעים הם פסולים של שיקולי ירושה ואחרים".

מוטי חסין - המנהיג החדש?

עד המדינה כבר מזמן עמוק בתכנית להגנת עדים, מה שמוכיח למשטרה ולפרקליטות שכשיש תכנית שמגינה על עדים, ניתן להשיג ראיות גם נגד הקשים שבעבריינים.

"בניגוד לרושם שמצטייר, לרשויות האכיפה בישראל יש תרומה מכרעת בהחלטה שנתקבלה היום, הן במישור חומר הראיות והן במישור המאבק להביא להחלטה הזאת ואנחנו שבעי רצון מההחלטה", אמר היום עו"ד ניסים מרום, מפרקליטות מחוז ת"א.

לדיון היום הגיע אורח מיוחד - העבריין מוטי חסין. הוא היה מקורבו של יצחק אברג'יל - ניהל אתו ומטעמו את עסקי מיחזור הבקבוקים. היום הוא הפגין סולידריות עם האחים אברג'יל, מה שמראה שארגון הפשע הזה למרות הכול חי ונושם וייתכן שיש לו כבר מנהיג חדש.

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?