קטין מדרום הארץ מתעורר לפני כשבועיים בבית שהוא אינו מכיר, לאחר שלדבריו הושקה לשכרה ונאנס, על ידי בעל הדירה. הצעיר מצליח להשתלט על האנס, מתקשר למשטרה, מתחנן שישלחו ניידת - ואז נתקל בחומה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הבן-אדם מנסה לאנוס אותי, אני לא יודע איפה זה..כולי דם, כולי דם.. אני תופס אותו פה... איפה את?", הוא זועק למוקדנית 100 של המשטרה. "הוא בא לאנוס אותי כשישנתי, אני ילד בן 16, והוא בן איזה 60".

כמה דקות חלפו, אבל הניידת לא הגיעה. הקטין, שהמשיך להיאבק עם החשוד, התקשר שוב למוקד. לא צריך להיות שוטר כדי לקלוט את המצוקה בקולו, אבל התגובה שהוא שומע ממי שאמור להציל אותו מהתוקף, הפתיעה אותו.

"אתה ישן אצלו?", שאלו אותו במשטרה. "כן", הוא השיב. "אני ישן אצלו והוא בן איזה 60, הוא גירה אותי לשתות וודקה". במשטרה לא חשבו פעמיים ואמרו לו בתגובה: "בסדר, תשתו ביחד ואנחנו נגיע בדרך, אני לא מסתלבט".

"יש פה מכות רצח, תגיעו מהר"

בזמן שהשוטר מתבדח על חשבונו, הקטין ממשיך להיאבק בחשוד שמנסה להימלט. אחד השכנים שומע את המתרחש - וגם הוא מתקשר למוקד 100. "יש פה מכות רצח, תגיע מהר, ילד בן 16 מרביץ למישהו פה בבית מולי".

בסופו של דבר נשלחה ניידת והחשוד בן ה-60 נעצר. בשונה מהמוקדן של המשטרה, החוקרים דווקא השתכנעו באמינות גרסתו של הנער, וכתב אישום חמור בגין אונס הוגש נגד החשוד. "לא יעלה על הדעת שבן אדם שצריך עזרה יענה בצורה כזאת", אמר עו"ד בני קבלר, מומחה לדין פלילי.

תגובת משטרת ישראל: "המענה הראשוני שקיבל המתלונן במוקד אינו עומד בסטנדרטים של הארגון, ולפיכך, השוטר ננזף. עם זאת, התלונה טופלה ונערכה חקירה שהובילה להגשת כתב אישום".