הרל"שית המסורה שיצאה נגד הבוס נכנסה לכלא: שולה זקן, מי שהייתה במשך שנים יד ימינו של אהוד אולמרט בעיריית ירושלים ובמשרד ראש הממשלה, התייצבה היום (ג') בשערי בית הכלא נווה תרצה לריצוי עונשה במשפט הולילנד. על זקן נגזרו 11 חודשי מאסר במסגרת הסדר טיעון, לאחר שהורשעה בקבלת שוחד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

זקן, שלוותה בבני משפחה וחברים, אמרה עם הגעתה לשערי הכלא: "לא פשוט לדבר על תחושות ביום כזה, אני יותר חושבת על המצב במדינה שלנו ועל החיילים שיחזרו הביתה בשלום. צריך להשאיר את החיים בפרופורציות הנכונות, וזה לא נכון לחשוב רק על עצמך. בימים האחרונים אלו היו עיקר המחשבות שלי - על החיילים שלנו, ושהמנהיגים שלנו יקבלו את ההחלטות הנכונות למען עם ישראל".

לאחר מכן פנתה זקן בדברים לכלי התקשורת הרבים שהגיעו לסקר את כניסתה: "אני רוצה להודות לכם שאתם מלווים אותי כל הזמן וניפגש שוב בעוד זמן קצר. כמו שאמרתי ביום גזר הדין, עוד יבוא היום שיהיה לי מה להגיד. זה עוד לא היום הזה". לאחר מכן ליוו את זקן בני משפחתה וחבריה עד לשער הכניסה, שם נפרדו בחיבוקים מרגשים. זקן הייתה אמורה להיכנס לכלא במהלך חודש ספטמבר, אך לבקשת פרקליטה עו"ד עופר ברטל המועד הוקדם, על מנת שתוכל לבלות את ליל הסדר בחיק משפחתה.

אמש כתבה זקן בפייסבוק לחבריה: "חברות וחברים יקרים, מחר אני עתידה להתחיל ולרצות את עונשי - כחלק מגזר הדין שניתן לי במשפט הולילנד. לאחר כמעט 8 שנים של מסכות משפטיות מסועפות וסבוכות - אני רוצה להודות לכם. לכל אחת ואחד מכם. לכל מי שתמך ונתן חיבוק. משפחתי ואני מעריכים את זה עד מאוד ונוצרים כל מילה ותמיכה שניתנה ועדיין ניתנת. כצידה לדרך אקח איתי את אותה התמיכה, האהבה, האמונה והרגישות שהענקתם לי. יהיו ברוכים. שלכם, שולה".

אולמרט הבא בתור? ארכיון
אולמרט הבא בתור? ארכיון | צילום: דרור עינב

משפט טלנסקי ייפתח בשל הקלטות שהעבירה זקן?

לאחרונה סיפקה זקן לפרקליטות ולמשטרה תיעודי שיחות מוקלטים בינה לבין אולמרט, שיש בהן כדי להצביע לכאורה על פעולות שיבוש והדחה בעדות. לפני כחודש וחצי ביקשה הפרקליטות לפתוח מחדש את משפט טלנסקי, בו זוכה אולמרט, בשל תוכן ההקלטות. השופט דוד רוזן, שגזר שש שנות מאסר על ראש הממשלה לשעבר, נאלץ לאשר את הסדר הטיעון שכבר גובש עם זקן, אך הבהיר כי הוא עושה זאת בלב כבד ורק מתוקף פסיקת בית המשפט העליון, המנחה שלא לקבל הסדרי טיעון רק במקרים קיצוניים. "זקן הורשעה בעבירות קשות ובזויות", אמר. "היא נטלה שוחד במאות אלפי שקלים, פעלה בבוגדות. אולמרט נעזר בזקן לביצוע פשעיו. הם שחו יחד בביצת הדומן של קבלת השוחד. היא פעלה מתוך חמדנות. לולא הסדר הטיעון הייתי גוזר עליה עונש חמור, לפחות חמש שנות מאסר".

על מנת להביא להסכמת השופט רוזן, הציגו נציגי התביעה תמלילים של יותר מ-8 שעות מוקלטות שבהן תיעדה זקן את אולמרט במכשיר הסלולרי שלה. "יש חשד לתיק חדש נגד אולמרט, ועצם התיק החדש מחזק את תיק הולילנד", אמר רוזן לאחר שקרא את התמלילים, ולא חסך בביקורת. "הרשעתי אותה כשהיו לי 100% חשד נגדה, ועכשיו יש 130%, מה זה משנה?".