יומיים אחרי חשיפת פרשת העו"ד הבכיר וחוליית התוקפים שהפעיל, הוגש הבוקר לבית המשפט המחוזי בתל אביב כתב אישום נגד גור פינקלשטיין, שייצג את כת הסיינטולוגיה בישראל בתחום הנדל"ן. בין היתר, מיוחס לו ניסיון לרצוח את דני כהן מחיפה, בן זוגה הנוכחי של גרושתו של פינקלשטיין - שבהוראתו, הוטמן מטען חבלה תחת רכבו. מעצרו הוארך עד תום ההליכים.

לפי כתב האישום, שילם פינקלשטיין לחברי הכנופיה כ-140,000 שקלים בתמורה לחיסולו של כהן: "כדי לממש את ההחלטה לגרום למותו, הונח ב-21 באוקטובר 2010 בשעות הבוקר המוקדמות מטען חבלה מתחת לרכבו, כשהוא עטוף בנייר עיתון".

בפרקליטות תיארו כי "בסביבות 8:00 בבוקר יצא כהן עם בתו בת השלוש מביתו, הלך לעבר הרכב, הושיב את הפעוטה במושב האחורי ברכב ופנה למושב הנהג. סמוך לכך, ברחוב כבירים בחיפה, נלחץ כפתור שלט רחוק שהפעיל את מטען החבלה בעת שכהן עמד ליד הרכב והפעוטה ישבה בתוכו". באותו הפיצוץ נפגעו הן כהן והן בתו.

תקיפת בכיר העירייה: "שיצא למחלה"

על כך ששלח את חברי הכנופייה לתקוף את ראש אגף הפיקוח על הבנייה בעיריית תל אביב, שוטה חובל, שלא אישר שינויים שרצה לבצע במבנה שרכש עבור כת הסיינטולוגיה ביפו - מיוחסות לפינקלשטיין, בין היתר, עבירות של חבלה בכוונה מחמירה, ניסיון לחבלה מחמירה, היזק בחומר נפץ, הצתה, תקיפה בנסיבות מחמירות, חבלה במזיד ברכב, התפרצות וקשירת קשר לפשע.

לפי כתב האישום, "שילם פינקלשטיין 25,000 שקלים כמקדמה לסכום של 40,000 שקלים לשם הטלת נכות, מום או גרימת חבלה חמורה לחובל". הוא צוטט שם כאומר שמטרתו הייתה להביא לכך "שיצא למחלה כמה חודשים".

שני נאשמים נוספים, האחים ניזאר ויוסף בכר, נאשמים גם כן בניסיון לרצוח את דני כהן, בניסיון לפגוע בבניין "אלהמברה" ביפו בשליחותו של פינקלשטיין וכן בניסיון לפוצץ מכונית תופת כדי לפגוע בשייח של מסגד חסן בק בתל אביב בשל סכסוך עבריינים - תוך ניסיון להסוות זאת ל"תג מחיר" מצד קיצונים יהודים.

פרקליטו של פינקלשטיין, עו"ד אבי חימי, אמר לחדשות 2 באינטרנט אחרי קבלת כתב האישום כי מרשו כופר בעבירות המיוחסות לו.

דני כהן, עד לפני יומיים: חיים בצל הפחד

במשך שנה וחצי היה דני כהן על תקן נמלט. הוא לא ממש ידע למה, גם אחרים לא. "חוט שערה הפריד ביני לבין המוות", אמר לחדשות 2.

כהן הותקף על ידי עבריינים כמה פעמים, אחרים ארבו לו בפתח הבית. תלונות שהגיש למשטרה לא עזרו. לפני חצי שנה הגיע הפיצוץ. "כל החלונות היו שחורים מפיח", משחזר כהן. "היא בכתה, שזו הקלה ענקית".

הוא נפצע בינוני, בתו נפצעה קל. וכאן חל מפנה בחקירה. בבית החולים הוא מפרט לחוקרים כל סכסוך אפשרי. כאן עולה לראשונה השם עורך דין גור פינקלשטיין, הגרוש של חברתו לחיים.

בימ"ר חוף כבר התקדמו בחקירה. יש ראיות, יש הקלטות, אבל דניאל עדיין לא האמין. הוא זכר טיפוס אחר: "אדם נחמד, אדם משכיל, הוא היה מגיע, הייתי מציע לו לשתות, היינו קצת מקשקשים על המרפסת ובזה זה נגמר".

אחרי הפיצוץ עוד דאג פינקלשטיין שכהן יורחק מגרושתו, מביתו, הרי בגללו מתפוצצים דברים. עכשיו כהן מנסה לחזור למשפחה, לשגרה, עם פצעים ועם טראומה, שלא תחלוף בקרוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק