חשוד בביהמ"ש. ארכיון (צילום: חדשות 2)
חשד: תקף נערות דרך האינטרנט. אילוסטרציה | צילום: חדשות 2

לבית המשפט המחוזי בפתח תקווה הוגש היום כתב אישום חמור נגד יוסף סבח, תושב יהוד, בן 52, המואשם שתקף מינית קטינות דרך שימוש בפרופיל מזויף בפייסבוק וברשתות חברתיות ואתרים נוספים.

על פי כתב האישום, סבח התחקה אחר נערות באתרי אינטרנט ושכנע אותן לשוחח עמו באמצעות תוכנות למסרים מידיים, כמו סקייפ ומסנג'ר. במהלך השיחות נהג לפתות את הקטינות לשמור עמו על קשר, תוך שהוא מציג את עצמו במספר זהויות בדויות: נער בן 15 בשם "בן נאור", שהיה לחילופין חולה סרטן או שחקן פורנו, ו"קארין", בת 17, אחותו של "בן נאור".

סבח מואשם כי שוחח עם נערות צעירות רבות, תוך שימוש בתכנים מיניים בוטים, שליחת תמונות עירום של איבר מינו והפצרה בקטינות לשלוח לו תמונות עירום שלהן. כמו כן נהג להדריך את הנערות כיצד לגעת בעצמן ולבצע אקטים מיניים שונים והורה להן לעשות זאת.

נער בן 15, חולה סרטן

בכתב האישום מתואר מקרה אחד שבו הצליח סבח לגרום לנערה בת 17 להיפגש עמו. הוא ניהל עמה קשר באינטרנט, הציג עצמו כנער בן 15, ואמר לה שהוא חולה סרטן שניסה להתאבד. כך גרם לה לחשוף בפניו את גופה דרך מצלמת רשת.

הוא גרם לה לגעת בגופה מול המצלמה ואיים להתאבד, ואף ביים ניסיון התאבדות מול המצלמה, אם תפסיק. בהמשך פנה לבת ה-17 בזהותו האמיתית, דרך פייסבוק, וניסה לשכנע אותה להיפגש עמו כדי שתכיר את אחיינו. בלחץ של אותו "בן נאור", היא הסכימה. סבח נפגש עם הקטינה מספר פעמים וביצע בה מעשים מגונים.

סעיפי אישום רבים

בכתב האישום מובאים עוד 8 מקרים בהם סבח אמנם לא נפגש פנים מול פנים עם הקטינות, אך גרם להן לבצע בעצמן מעשים מגונים - מול המצלמה, באמתלות שונות. במקרה אחד אמר שהוא נער חרדי, ובמקרה אחר - נער חסר בית, וגם דוגמן.

הוא מואשם כעת באינוס, סחיטה באיומים (ארבע עבירות), מעשה מגונה בקטינה שטרם מלאו לה שש עשרה בהסכמה שהושגה במרמה לגבי מיהות העושה (ריבוי עבירות), גרם מעשה מגונה בקטינה שטרם מלאו לה שש עשרה בהסכמה שהושגה במרמה לגבי מיהות העושה (ריבוי עבירות) וניסיון למעשה מגונה בקטינה שטרם מלאו לה שש עשרה (שתי עבירות).

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק