מעוז והוריו ז
דניאל מעוז. סטודנט מצטיין - ונאשם ברצח | צילום: חדשות 2

דניאל מעוז, הנאשם ברצח הוריו בירושלים, הוא עורך דין במקצועו – כך הותר לפרסום הערב. פרסום המקצוע שבו עוסק מעוז היה עד היום פרט אסור לפרסום מכוח צו. מעוז, שלפי כתב האישום נגדו רצח באכזריות את הוריו כדי לזכות בכספם בירושה ולכסות כך חובות כבדים שצבר בהימורים, הועסק עד לאחרונה במשרדו של עו"ד שלמה כהן – לשעבר יו"ר לשכת עורכי הדין.

מעוז, בן 28, למד משפטים באוניברסיטת חיפה וסיים לפני כשנתיים את התואר בהצטיינות. אחר הוא התמחה בתחום הקניין הרוחני. בפרק הזמן שחלף מאז סיום לימודיו הועסק בשני משרדים נוספים: צלרמאיר, פילוסוף, רוזובסקי, צפריר, טולידאנו ושות' ובמשרד בן שחר-לקנר.

עורכת הדין באחרון מבין המשרדים, ברוריה לקנר, סיפרה בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט על המפגש עם מעוז – שהותיר רושם ראשוני חיובי ופוטר בתום שלושה חודשים. "קיבלתי אותו למחלקה שהמועמדים להשתבץ בה עוברים מבחני מיון כמו לקורס טיס. הוא עבר את כולם בהצלחה. אני יודעת שהוא היה סטודנט מצטיין . הוא היה גם ספורטאי ומאמן בקבוצות שונות. יש לו סגנון רהוט ומאורגן והוא אדם מסודר וקולח. הוא פשוט הרשים אותי", סיפרה.

למרות הכל, מאוחר יותר הצליח מעוז לקלקל את הדעה החיובית עליו: "הוא הגיע לישורת האחרונה. ביקשתי המלצות מעורך דין אייל רוזובסקי שהרעיף עליו שבחים וקיבלתי אותו אליי לתקופת הפגרה. בתום שלושת החודשים הרגשתי שזה לא זה, מכיוון שהוא נעדר מהעבודה למשך ימים ארוכים כשבכל פעם הייתה לו סיבה אחרת".

"מצמרר לחשוב שהייתה טמונה בו מפלצתיות"

בין היתר, סיפרה לקנר כי חשה שדבר מה אינו כשורה בהתנהגותו של מעוז. "זו תהיה אולי חוכמה שבדיעבד, כי יכול להיות שהיום אני מסתכלת על הדברים אחרת", אמרה עורכת הדין. "לא היה לי חשד שמדובר בנסיבות פליליות. חשבתי שהוא פשוט טיפוס שעסוק בדברים אחרים שהטרידו אותו. הוא סיפר לי שהוא עובר ניתוח וכל מיני סיפורים שלא צלצלו לי כאמיתיים".

על התקדמות חקירת הרצח המזעזע והפיכתו של מעוז לנאשם ברצח הוריו סיפרה עו"ד לקנר: "זה תפס אותי בהלם. עד היום יש מין תחושה כזו כאילו שמישהו יגיע בקרוב ויגיד לי שמדובר בטעות נוראית או בלבול. זה בלתי נתפס. יושבים ועובדים עם אדם על פרויקטים, מתקשרים איתו, ופשוט מצמרר לחשוב שהייתה טמונה בו יכולת מפלצתית כזאת".

לקנר סיכמה ואמרה כי "בדרך כלל, כשמדובר בחשדות פליליים, אני יכולה לפתח תחושה אישית כלשהי. במקרה הזה אני פשוט לא מסוגלת לחשוב איך הוא במו ידיו שיסף את גרונו של אביו ודקר את אמו למוות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק