טחנות הצדק טוחנות מהר כשמדובר בנשיאת בית המשפט העליון: פחות מיממה אחת לאחר התקיפה, הוגש כתב אישום נגד פיני כהן שהשליך את נעליו על השופטת דורית ביניש.

כתב האישום נגד כהן כולל סעיפים של תקיפה הגורמת חבלה של ממש, היזק בזדון וזילות בית המשפט. מעצרו הוארך בחמישה ימים. כהן עצמו ביקש במפתיע להאריך את מעצרו, "כאות מחאה" על האירוע. בפרקליטות מעריכים כי העונש על סך כל הסעיפים בהם הוא מואשם עלול להגיע לתשע שנות מאסר.

עם כניסתו לאולם בית המשפט אמר כהן: "הצדק יצא לאור". מאוחר יותר היום יקיימו נשיאי בתי המשפט בישראל דיון חירום בעקבות התקרית האלימה, בה נחבלה ביניש קלות בפניה.

אמש הביע כהן חרטה על מעשיו וביקש להתנצל בפני ביניש. "אני רוצה לומר סליחה שהיא נפגעה ואני מאחל לה שהיא תחלים", הדגיש.

"אני מאחל לעצמי שאני אחלים מהפצעים שהיא ופיליפ מרקוס ואלבז גרמו לי עם הקומבינה הגדולה", הוסיף התוקף, "יש את כל החומר בבית המשפט. לכו תוציאו את התיקים".

לחשוד היסטוריה של תקיפות ואלימות

שעות ספורות לאחר השלכת הנעל על נשיאת בית המשפט , התברר כי כהן תקף בעבר גם את עורך דינו אריה רוזנברג. עורך הדין התלונן במשטרה, וכהן אף ריצה עונש מאסר בפועל בעקבות התקיפה האלימה.

תקיפת עורך הדין התרחשה על רקע סכסוך על דמי מזונות בין כהן לאשתו. סניגורו לשעבר מספר כי כהן נדרש לשלם לאשתו מזונות מתוקף הסכם משנת 2006, ואף חוייב לשלם לה חובות עבר. הוא החליט לערער על כך, ועו"ד רוזנברג, המליץ לו, לא לעשות כן. הדבר התפתח לכדי אלימות כלפי פרקליטו לשעבר והוא אף תקף אותו במשרדו ושבר את ידו.

"כבר אז היה אפשר לראות שהוא רגיש, אך רגזן, כעסן ומתחמם בקלות ", סיפר היום עו"ד רוזנברג לכתב חדשות 2 באינטרנט. "הוא יצא טוב בהסכם המזונות, אך עדיין החליט לערער על ההסכם, וכשניסיתי להניא אותו מכך תקף אותי ושבר את ידי. הזמנתי משטרה והוא ישב 9 חודשים בכלא, אך לא הוצבה עלי שמירה ועד היום אני חושש שהוא יפגע גם באשתו לשעבר".