האמא הנאשמת בהרעבה
האם המרעיבה בביהמ"ש, הבוקר | צילום: יוסי זילברמן, חדשות 2

התבטאויות קשות במיוחד נשמעו הבוקר בבית המשפט המחוזי בירושלים , בדיון שהתקיים בעניין תנאי מעצרה של האם הנאשמת בהרעבת בנה בן ה-3.

"הילד נראה כמו מישהו שיצא מאושוויץ", אמר השופט המחוזי משה רביד. "ראיתי את הווידאו וזה היה מזעזע. רואים איך אחרי שהאם מוציאה את הצינורית מהילד, והיא עוד מנקה את הרצפה שלא יראו את הדליפה, ראיתי איך היא עושה את זה, ועדיין אין שום גירסה אחרת לדברים".

נציגת הפרקליטות הוסיפה אמירות חריפות: "הנאשמת היא אישה מניפולטיבית ומתוחכמת", הדגישה הפרקליטה, "היו קשרים טובים בינה לבין הצוות הרפואי, עד שעלו תלונות".

"התנהגותה של האם היא בלתי נסבלת, לא רציונלית, ואנחנו לא יודעים מה הגבולות או המניעים שלה", הוסיפה התובעת, "לכן אנחנו צריכים לנהוג בזהירות מוגברת כלפי ח' והילדים האחרים".

 בית המשפט: קיימת תשתית ראייתית למסוכנות

התינוק
"כאילו יצא מאושוויץ". הילד ח' בבית החולים | צילום: חדשות 2

"במכלול הראיות שהוגשו לתיק בית המשפט קיימת תשתית ראייתית המבססת סיכוי סביר להרשעת האם בעבירות המיוחסות לה בכתב האישום" - כך קבע בחודש שעבר השופט משה רביד, בעקבות דיון על תנאי מעצרה של "האם המרעיבה".

בהחלטתו קבע השופט כי אין להקל בתנאי המעצר של האם בשל העובדה כי היא עלולה להיות מסוכנת לכל ילדיה, ולא רק לילד ח', בו היא נאשמת כי התעללה והרעיבה.

"לאור החשד כי פגעה גם בילדיה האחרים, בנסיבות בהן טרם נעשתה בדיקה של גורמי המקצוע, קיים חשש למסוכנות רחבה יותר שאינה מצומצמת רק לח'. בהעדר שיתוף פעולה של המשיבה בקיום החלטות בית המשפט, עלול הדבר לחזק המסקנה האפשרית כי המשיבה מסוכנת גם לשאר ילדיה" - ציין השופט בהחלטתו.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק 

האם המרעיבה - סיקור מיוחד:

כתב האישום המלא נגד "האם המרעיבה"

האם המרעיבה מדברת: עשו עליו את כל הניסויים בעולם

בלעדי: כך נראה הילד "המורעב" לפני 4 חודשים

"רחמים על הילד, אל תתנו לה לחזור אליו"

מיוחד: ביקור בבית בו שוהה האם המרעיבה

מה זה בעצם תסמונת מינכהאוזן?