"מעשיו של הנאשם - חריגים מכל קנה מידה", (צילום: חדשות 2)
החשוד באונס בבית המשפט | צילום: חדשות 2

שלושה ימים אחרי שהותר לפרסם על מעצרו של הצעיר האריתריאי החשוד באונס קשישה בת 83 בדרום תל אביב, הוגש נגדו הבוקר כתב אישום לבית המשפט המחוזי בתל אביב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המקרה החמור התרחש ביום שישי לפני כשבועיים סמוך לתחנה המרכזית בתל אביב. כתב האישום מתאר כיצד תקף הצעיר האריתראי את הקשישה באכזריות, תוך גרימת חבלה גופנית. הצעיר התגנב אל חצר ביתה של הקשישה, התנפל עליה ואחז בה בחוזקה בידיו. בעת שזעקה לעזרה, סתם הצעיר את פיה בידו והחל לאנוס אותה ולבצע בה מעשי סדום.

כשצעקה בשל הכאבים שנגרמו לה והתחננה שיפסיק, הוא סטר בפניה. הצעיר האריתריאי חדל ממעשיו הזוועתיים רק כאשר כמה מבני משפחתה של הקשישה הגיעו במקרה לביתה - אז נמלט במהירות מהמקום. קרוביה של הקשישה התקשרו מיד למשטרה ופינו אותה לבית החולים לקבלת טיפול רפואי.

הנאשם נעצר בעבר ושוחרר

במקביל להגשת כתב האישום, ביקשה הפרקליטות להאריך את מעצרו של הצעיר עד לתום ההליכים. הפרקליטות נימקה את הצעד בכך שאופי מעשיו מעיד על מסוכנותו לציבור. "הצעיר פעל מתוך דחפים מיניים חייתיים ובלתי מרוסנים, ומעשיו משליכים על שלום הציבור כולו", הסבירו בפרקליטות.

החשוד נעצר מספר ימים לאחר המקרה, בתום חקירה מאומצת של המשטרה. באמצעות בדיקת DNA שנערכה על מנת לקשור את הצעיר למעשים הקשים, התברר כי הוא נעצר בעבר בגין עבירות של תקיפה וגניבה, אך שוחרר.

אחרי הפרסום אודות האונס, כשבוע וחצי לאחר המקרה, נערכה בדרום תל אביב הפגנת מחאה של עשרות תושבים, שמחו נגד שהותם של המסתננים בשכונותיהם. "המקרה שנחשף היום היה מזעזע. יש הטרדות מיניות, פשע, מעשי גניבה - והתושבים כאן לא מאמינים במשטרה ולא הולכים להתלונן", סיפר לחדשות 2 באינטרנט שלמה מסלאווי, יושב ראש ועד התושבים בדרום תל אביב.