לאחר שנמלט לברזיל ונשפט בהליך ממושך, הגיעה היום לסיומה פרשת ה"רב המתעלל" שבה הורשע אליאור חן בהתעללות קשה וחמורה בשמונה ילדים. בית המשפט המחוזי בירושלים גזר היום על חן 24 שנות מאסר בגין המעשים הסדיסטיים שביצע. בנוסף, בית המשפט פסק שחן ישלם פיצויים בסך 700 אלף שקלים לילדים שנפגעו ממעשיו.

"מעשי ההתעללות והאלימות הנדונים, שבעטיים הורשע הנאשם, הינם חסרי תקדים ויוצאי דופן בחומרתם, אכזריים ומחרידים במהותם, וקשים ומזעזעים בתוצאותיהם", כתב השופט יורם נועם בגזר הדין. "מעשים אלו הותירו שמונה ילדים רכים בשנים, שלא חטאו, חבולים בגוף ובנפש - חלקם פגועים קשה, כאשר לפעוט א' הוסבה פגיעה מוחית אנושה, שהותירה אותו במצב 'צמח'".

רוע ויצרים שפלים

אליאור חן (צילום: חדשות 2)
אליאור חן. "חתר תחת עקרונות המוסר הבסיסי | צילום: חדשות 2

עוד נכתב: "התיאור המילולי של פירוט מעלליו הנפשעים של הנאשם, אין בו כדי להמחיש דיו, את גודל הזוועה שבמעשים, את עוצמת ההתעללות הברוטאלית ואת הייסורים הקשים שחוו הילדים. ייסורים אלו השתקפו מעדויותיהם של הילדים ואמם שנשמעו לפניי, מעדויות הילדים שנגבו ע"י חוקרי הילדים, ומסימני החבלות והפגיעות הקשות והמזעזעות שנמצאו בגופם של הפעוטות".

"באלימות ובהתעללות שנקט כלפי ילדים רכים בשנים, חסרי-ישע, שהונעה מתוך רוע ויצרים שפלים, חתר הנאשם תחת עקרונות המוסר הבסיסיים של החברה האנושית. בנוסף לפגיעות הפיזיות והייסורים, פגע הלה פגיעה אנושה בנפשם של הקטינים, בתמימותם, באמונם בסובבים אותם וביכולתם לשים מבטחם באנשים בוגרים", לשון גזר הדין.

עם פרסום גזר הדין טען סניגורו של חן שלא נעשה משפט צדק. "הגענו עם ציפיות מאוד נמוכות למשפט היום", אמר עו"ד אריאל עטרי. "שמעתי היום דברים שמעולם לא נאמרו במהלך המשפט, והיום כחוכמה לאחר מעשה, משמיעים אותם בפני בית המשפט".

"אנחנו מתכוונים לערער לבית המשפט העליון על ההחלטה, בתקווה שבית המשפט ישמור על זכויותיו הבסיסיות של אליאור חן, שלא כפי שעשה בית המשפט המחוזי", הוסיף עו"ד עטרי.

מאידך, עו"ד דוד הלוי המייצג את אבי הילדים אמר כי "מאסר ממושך ככל שיהיה לא יוכל לרפא את הצלקות הפיזיות והנפשיות ואת הנזקים הבלתי הפיכים שהותיר חן בילדים. מדובר אך בנחמה פורתא".

התובע עו"ד דניאל מור מפרקליטות מחוז ירושלים הביע שביעות רצון מגזר הדין. "זו פרשת התעללות שלא הייתה כדוגמתה במדינת ישראל", הדגיש עו"ד מור, "על פניו העונש הולם את חומרת העבירות שביצע חן".

נציג "העדה החרדית", הרב אברהם פרויליך, הגיע היום לדיון לראשונה מאז פתיחת משפטו של חן והביע תרעומת על ייצוגו של חן בידי עו"ד אריאל עטרי. הרב פרוליך אמר: "בעזרת השם יהיה משפט חוזר.. זו פרשת דרייפוס, הוא קיבל עצות רעות מעורך הדין שלו ולכן בית המשפט – אותו איננו מאשימים – גזר כפי שגזר".  

ניהל כת סדיסטית שהתעללה בילדים 

הכת הסדיסטית של אליאור חן, שזכה לכינוי "הרב המתעלל", הסעירה את המדינה. בית המשפט המחוזי בירושלים הרשיע את חן לפני כשלושה חודשים בתקיפה ובהתעללות בשמונה קטינים, ילדיה של אישה שעמה חי לאחר שגרם לה להתגרש מבעלה. 

לפני כשנה הוגש כתב האישום החמור נגד חן לבית המשפט המחוזי בירושלים, בו פורטו טקסי ההתעללות שניהל במשך שנים במסגרת הכת הסדיסטית שהורתה להתעלל בילדים. כתב האישום המזעזע גולל מעשים קשים אותם ביצע חן בילדים חסרי הישע. הילד הצעיר ביותר, בן שש כיום, שבו בוצעו מעשי ההתעללות הקשים ביותר, נותר במצב צמח עד היום.

"במועד שאינו ידוע, כפתו הנאשם וחברי הקבוצה את א' באמצעות חבל, הכניסו לפיו כיפה וחסמו את פיו באמצעות דבק נייר", נכתב באישום. "בסמוך לכך לאחר מכן, הכניסו את א' לתוך מזוודה שאורכה כחצי מטר, סגרו את א' בתוכה למשך יותר מיממה ומנעו ממנו מזון ושתייה". חן הורשע במקרי התעללות שביצע והורה לבצע בילדי המשפחה באמצעות חסידיו.

"השקה ילד בן 3 בערק"

בדצמבר 2007 הכה חן, יחד עם חברי הקבוצה את הילד א', רק בן 3, בחזקה רבה בפניו, ומשנפל א' על הרצפה הרימו אותו חברי הקבוצה. חן הורה לחברי הקבוצה להשקות את א' ערק. הנאשם וחברי הקבוצה תפסו את א', השקו אותו בכח ערק והכריחו אותו לקפוץ פעם אחר פעם תוך שהם מכים אותו עד שא' הקיא. לאחר מכן, כפה הנאשם על א' לשבת ליד השולחן לאורך כל הלילה.

עוד נטען בכתב האישום כי בעשרות רבות של מקרים, נהג חן לטלטל בעוצמה רבה את א'. במספר הזדמנויות, הנאשם וחברי הקבוצה כפתו את ידיו ורגליו של א', באמצעות אזיקונים מפלסטיק וחבלים למשך שעות ארוכות, לעיתים לכסא פלסטיק. בעת שהיה א' קשור נהגו חן  וחברי הקבוצה להכות אותו בראשו ובפניו.

"הנאשם וחברי הקבוצה הכו במספר רב של מקרים את א' בכח בפניו ובראשו שוב ושוב עד שהתנפחו", נכתב באישום. "באחד המקרים צילמו הנאשם וחברי הקבוצה את פניו הנפוחות של א' ונהגו להביט בתמונה ולצחוק על מראהו של א'". הם גם הכו אותו בפטיש מעץ ומקל עץ בידיו, ושרפו את אצבעותיו של א' וכן איברים אחרים באמצעות מצית.

"הכניסו לפיו כיפה וחסמו באמצעות דבק נייר"

במקרה אחר, כפתו הנאשם וחברי הקבוצה את א' באמצעות חבל, הכניסו לפיו כיפה וחסמו את פיו באמצעות דבק נייר. בהמשך, הם הכניסו את א' לתוך מזוודה שאורכה כחצי מטר, סגרו את א' בתוכה למשך יותר מיממה ומנעו ממנו מזון ושתייה.

כמו כן, במספר הזדמנויות, בדירה, החזיקו אליאור חן וחברי הקבוצה את ראשו של א' מתחת לזרם מים בכיור עד שהיה נחנק. הם נהגו להכניס את א' אל המקלחת ולהחזיק אותו מתחת לזרם מים קרים.
"בחודש ינואר 2008 הפשיטו נאשמים את א' והעמידו אותו מחוץ לבית במרפסת, בקור הלילה, במשך זמן רב כשהם מצויים בתוך הדירה ולאחר שסגרו את דלת המרפסת", נכתב באישום. "הנאשם הורה לחברי הקבוצה לשפוך עליו מים כדי לגרום לו סבל נוסף ולא התירו לא' להיכנס על אף צעקותיו ובכיו.

בינואר 2008, משך חן בחוזקה את ידו של א' ושבר אותה, כך נטען באישום. לאחר מכן, הוא מנע לקבל טיפול רפואי. באותה התקופה, גרמו הנאשם וחברי הקבוצה לכוויה קשה בגב כף הרגל של א' באמצעות תנור. הרב המתעלל וחברי הקבוצה מנעו טיפול בכוויה, והכריחו בכח את א' לנעול נעלים שלחצו ושפשפו את הכוויה, עד להיווצרותו של כיב מזוהם.

חודשיים לאחר מכן, ניגש אחד מחסידיו של חן, שרצה להשתיק את הילד בן ה-3, לחדר בו ישן א'. הוא טלטל אותו וחבט בראשו עד שגרם לאבדן הכרתו ואבדן נשימתו. לילד נגרם נזק מוחי בלתי הפיך והוא אושפז במצב של צמח.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כתבות נוספות בנושא:

חרדים בלונדון ערכו "מסיבת פדיון שבויים" לאליאור חן

מאסר ממושך לחסידי "הרב המתעלל"