עוד מכה למשפחות הפשע: בית המשפט המחוזי הרשיע את האחים רפי ומשה אוחנה ואת העבריין צ'ארלי שיטרית ברצח, בהריגה ובשלושה ניסיונות לרצח. גזר הדין של השלושה טרם ניתן.

לפני חמש שנים חברו העבריינים האחים אוחנה לצ'ארלי שיטרית, אשר בוגנה ודוד עקיבא, במטרה לצאת למסע נקמה נגד משפחות הפשע אברג'יל ואלפרון, על רקע הירצחו של אחיהם חנניה אוחנה. במסגרת הנקמה נרצחו תומר שבת וחיים שאבי, ונעשו נסיונות לפגוע גם בעבריינים אחרים, בהם חיים זריהן ושלום דומראני. שמם של האחים אוחנה נקשר גם בפרשת הנחת מטען החבלה ברכבו של יעקב אלפרון, אשר הביא למותו בנובמבר 2008.

הכרעת הדין הרחבה שכללה יותר מ-6000 עמודים, הסתיימה היום כאשר הוכרע דינם של האחים אוחנה  ושל צ'ארלי שיטרית ברצח הכפול במספרה בהוד השרון לפני כחמש שנים. חבריהם דוד עקיבא ואשר בוגנים זוכו מההאשמות שיוחסו להם.

בפרשת רצח תומר שבת והריגת חיים שאבי, הורשעו האחרים אוחנה וצ'ארלי שיטרית ברצח, הריגה וקשירת קשר לביצוע פשע. בניסיון רצח חיים זריהן, הורשע רפי אוחנה בניסיון רצח ובקשירת קשר לביצוע פשע. בית המשפט קבע כי התביעה הוכיחה שאוחנה יזם את הפגיעה בזריהן ופיקח עליה. הנאשם צ'ארלי שיטרית הורשע באותם הסעיפים.

באישום סביב ניסיון הרצח של שלום דומראני, הרשיע בית המשפט את רפי אוחנה בניסיון רצח, בקשירת קשר לביצוע פשע ופציעה בנסיבות מחמירות. אחיו, משה אוחנה, הורשע בקשירת קשר לביצוע פשע, בסיוע לניסיון רצח ובפציעה בנסיבות מחמירות. גם שיטרית הורשע בקשירת קשר לביצוע פשע, בסיוע לניסיון רצח ובפציעה בנסיבות מחמירות.

במהלך הדיון ציין השופט כי יחידת ימ"ר מרכז חרגה מהנורמות בשיטות החקירה, אך למרות זאת, "האינטרס הציבורי מחייב את הרשעתם".

רפי אוחנה וצ'ארלי שיטרית זוכו מחמת הספק בהנחת מטען החבלה ליעקב אלפרון בנובמבר 2008.

מסע נקמה בעקבות רצח האח

העבריינים רפי ומשה אוחנה הואשמו בבית המשפט המחוזי בת"א ברצח כפול ובארבעה ניסיונות רצח נוספים. הפרקליטות טענה בכתב האישום, שהוגש כבר בשנת 2004, כי השניים הזמינו סדרת מעשי רצח כנקמה בכל אלה שהיו מעורבים ברצח אחיהם חנניה.

בין היתר, ניסו השניים לרצוח את ראש ארגון הפשע שלום דומראני, ראש ארגון הפשע הגדול בדרום, שמתחיל היום את ריצוי 10 חודשי מאסר שנגזרו עליו. בנוסף לניסיון הרצח של דומראני, הצליחו השניים להביא לרצח של עבריין יריב ושל אזרח חף מפשע.

בשל המשפט הארוך שהתנהל נגדם, במהלכו אף ניסו על פי החשד להימלט לחו"ל באמצעות דרכונים מזויפים, שהו השניים במעצר קרוב לשנתיים וחצי, שלאחריהן שוחררו השניים בערבות.

לפני כשנה גזר בית המשפט חמש שנות מאסר על אמיר ניגרקר, שהורשע בניסיון לרצוח את רפי אוחנה לאחר שירה 22 כדורים לעברו וגרם לו לפציעה קשה ברגלו.