ניגרקר , ניגאוקר אמיר - חבר של דרור אלפרון (צילום: חדשות 2)
אמיר ניגרקר, היום בבית המשפט | צילום: חדשות 2

עם גזר דין של 5 שנות מאסר בפועל, נסתם הגולל על פרשת ניגרקר-אוחנה. בדצמבר 2007 ירה חייל הצנחנים אמיר ניגרקר, חברו של דרור אלפרון ובשליחות אביו יעקב, לא פחות מ-22 כדורים ברפי אוחנה, עבריין שהיה מסוכסך עם המשפחה. באוחנה, למרבה ההפתעה, פגע רק כדור אחד בשוק ופצע אותו.

"הוא היה שם בטעות", אמר אחיו של ניגרקר היום, במהלך קריאת גזר הדין, בלעדית לחדשות 2 באינטרנט. "הוא לא הכיר את המעורבים, ויש חורים גדולים בפרשה שהמשטרה מנסה לטייח", אמר האח, ששמו אסור לפרסום.

במהלך הקראת גזר הדין ציינה השופטת נורית אמסטרדם כי "באופן סדרתי, נמנע ניגרקר מלחשוף את רמת המעורבות שלו בפרשה". גם רפי אוחנה מצידו לא שיתף פעולה, הוסיפה השופטת.

"שלא יקבל את הפיצויים של אלפרון"

"עקב ידידותו עם דרור אלפרון הסתבך ניגרקר בסכסוך לא לו. צעיר שהתנדב לצנחנים, ללא עבר פלילי העמיד את עצמו ככלי משחק בסכסוך. מקווה אני שיסרב לקבל פיצויים על שתיקתו ממשפחת אלפרון, ואם לא יסרב יישאב מייד לעולם העברייני. ואם יסרב, ויידבק למשפחתו הנורמטיבית, יוכל לשוב לחיים תקינים בסיום תקופת ריצוי מאסרו", אמרה אמסטרדם על ניגרקר.

במסמך גזר הדין הקפידה לציין השופטת את אי-הבהירויות שצצו בתיק: "כיצד לוחם צנחנים מיומן ירה 22 כדורים וכל פגיעותיו הסתכמו בפגיעה בשוקו של אוחנה?". גזר הדין התקבל לאחר הסדר טיעון שהקל את עונשו של ניגרקר. הסדר הטיעון המקורי כלל גם אישום בניסיון לרצח, אך מאחר והפגיעה לא הייתה קטלנית, הומרו ההאשמות לחבלה חמורה.

בדצמבר 2007 , כאמור, הגיע ניגרקר עם נשקו הצבאי האישי ומלווה בחברים נוספים לביתו של אוחנה במושב גן חיים וקרא לו לצאת החוצה. אחד החברים ירה בכלבו של אוחנה והרג אותו. כאשר יצא אוחנה לחצר הבית ירה לעברו ניגרקר 22 כדורים וגרם לו לפציעה קשה ברגלו. ניגרקר נמלט מהמקום ולאחר מכן החליף את הנוקר בנשקו על מנת לשבש את הראיות.