רב-סרן ערן קבלו, שסחר בסמים שתפסו פקודיו על גבול מצרים והואשם - ייכנס לכלא ל-13 שנות מאסר, כך קבע היום (ד') בית הדין הצבאי בקסטינה. בנוסף, הוא יודח מתפקידו בצה"ל. קבלו שימש כקצין האג"ם של החטיבה הדרומית באוגדת עזה, ובחקירתו הוא סיפר כיצד לקח את הסמים שתפסו חיילי האוגדה ומכר אותם לעבריינים, במאות אלפי שקלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

רס"ן קבלו תיאר בפני החוקרים איך נולד הרעיון שלו ושל פקודו לסחור בסמים. "התבדחנו על הסוגיה הזאת של הסמים שתקועים פה, שהמשטרה רוצה לקחת, ואז העסק הזה התחיל להתגלגל", הוא התוודה בפני המצלמות.

רשת הסמים פעלה במשך כשלושה חודשים, כך על פי כתב האישום שהוגש נגד קבלו בבית הדין הצבאי. אבל כמות הסם שהופצה לשוק הסמים אדירה: 100 ק"ג חשיש ו-25 ק"ג של הירואין. במשטרה הצבאית העריכו כי חברי הרשת מכרו ק"ג חשיש תמורת 10,000 שקלים, וק"ג הירואין ב-30 אלף שקלים. בסך הכל, גלגלו חברי הרשת כמיליון שקלים וחצי - כשחלק מהכסף נתפס במזומן בביתו של הקצין.

הציף את הארץ בסמים

במהלך החיפוש, במשרד הקצין הבכיר באוגדת עזה, התברר לחוקרים כי מדובר בתחנת סמים של ממש ואת הכל הם הציגו לעיני מצלמות החקירה. מאחורי דלת המשרד הונחה שקית ובה סמים מוכנים למשלוח, ובכספת הסודית - עוד סמים.

לא היה כאן תחכום גדול, אלא קצין מושחת אחד בתפקיד בכיר, שהציף על פי כתב האישום את הארץ בסמים. לפרשה קראו במשטרה הצבאית "תיק במתנה", וכששומעים את הסיפור הזה נדמה שאף פעם לא הייתה הברחת הסמים קלה יותר.