דקות אחרי שנעצר בבסיס צה"ל נלקח רס"ן ערן קבלו לשחזור. החוקר, סא"ל גיל ממון, הוא מפקד יחידת חקירות מיוחדת במצ"ח. שם, מול מצלמות החוקרים, תיאר קצין אג"ם של החטיבה הדרומית באוגדת עזה, כיצד לקח את הסמים שתפסו חיילי האוגדה ומכר אותם לעבריינים.

רס"ן קבלו תיאר בפני החוקרים איך נולד הרעיון שלו ושל פקודו לסחור בסמים. "התבדחנו על הסוגיה הזאת של הסמים שתקועים פה, שהמשטרה רוצה לקחת, ואז העסק הזה התחיל להתגלגל", הוא מתוודה בפני המצלמות.

רשת הסמים פעלה במשך כשלושה חודשים, כך על פי כתב האישום שהוגש נגד קבלו בבית הדין הצבאי. אבל כמות הסם שהופצה לשוק הסמים אדירה: 100 ק"ג חשיש ו-25 ק"ג של הירואין. במשטרה הצבאית מעריכים כי חברי הרשת מכרו ק"ג חשיש תמורת 10,000 ₪ וק"ג הירואין ב-30 אלף ש"ח. בסה"כ גלגלו חברי הרשת כמיליון שקלים וחצי, חלק מהכסף נתפס במזומן בביתו של הקצין.

הציף את הארץ בסמים

במהלך החיפוש, במשרד הקצין הבכיר באוגדת עזה, התברר לחוקרים כי מדובר בתחנת סמים של ממש. את הכל הם מציגים למצלמות החקירה. מאחורי דלת המשרד הונחה שקית ובה סמים מוכנים למשלוח, ובכספת הסודית - עוד סמים.

לא היה כאן תחכום גדול, אלא קצין מושחת אחד בתפקיד בכיר, שהציף על פי כתב האישום את הארץ בסמים. לפרשה קראו במשטרה הצבאית "תיק במתנה", וכששומעים את הסיפור הזה נדמה שאף פעם לא הייתה הברחת הסמים קלה יותר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק