מיכל ויכמן, ארכיון
מיכל לוי בבית המשפט, היום | צילום: חדשות 2

התמונות הקשות הבוקר (א') מבית המשפט בבאר שבע - שבהן תועדו קרובי משפחתו של עדן אוחיון מתפרעים לאחר שנגזר עליו עונש מאסר עולם בגין רצח גדי ויכמן, לא נעלמו מעיני המשטרה שהחליטה לאבטח את אלמנתו של הנרצח, מיכל לוי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לוי סיפרה בבית המשפט כי היא חוששת לביטחונה האישי ולביטחון ילדיה. לדבריה היא חשה מאוימת מצד קרוביו של אוחיון, שהוכיחו היום שהם אינם בוחלים לפעול גם באלימות פיזית. במשטרה החליטו להצמיד אבטחה למיכל ולילדיה.

על פי החלטת המשטרה, בשעות הערב יסיירו ניידות מסביב לבית המשפחה כדי להבטיח את שלומם. גם במהלך היום תזכה המשפחה לאבטחה, משום ששני ילידה של לוי לומדים באזור סמוך למקום מגוריו של הרוצח, ולפיכך גם בשעות הבוקר תהיה נוכחות דומה של שוטרים באזור שידאגו שיגיעו בבטחה מהבית למוסדות החינוך.

לוי הביעה הערב שביעות רצון מהצעד הזה. "ההחלטה בהחלט מוסיפה לתחושת הביטחון שלי", אמרה לוי בשיחה עם חדשות 2.

עדן אוחיון
הרוצח, עדן אוחיון | צילום: חדשות 2

ויכמן לאחר הקטטה: "מבוהלת מאוד"

בעקבות הקטטה שהתרחשה היום בבית המשפט נעצרו שלושה מבני משפחתו של עדן אוחיון, בהם אחיו. כמה מאבטחים נזקקו לטיפול רפואי לאחר שסייעו לעצור את ההתפרעות. "אני מבוהלת מאוד ומפחדת", אמרה לוי לאחר האירוע. "אני מפחדת מהאנשים האלו, הם גרים לידינו, הם כל הזמן עוברים ליד הגנים, ליד בית הספר של הילדים שלי. אני נתקלת בהם ביומיום, הם אנשים מסוכנים אני חוששת מהם".

לוי, שנראתה מזועזעת מהאירוע האלים שפרץ לנגד עיניה הוסיפה כי "עדן לא יצא סתם ככה. זה הבית שהוא גדל בו, זו המשפחה שלו. הרוצח יישב בכלא, אבל המשפחה שלו משוחררת. לפי איך שהם התנהגו פה, אני באמת מפחדת".

הנרצח, גדי ויכמן ז
גדי ויכמן, ארכיון | צילום: באדיבות המשפחה

ביקש שקט, תקף ונדקר למוות

הרצח אירע בליל ה-5 במאי 2012. ויכמן ואשתו ביקשו מספר פעמים מחבורת נערים שישבה מתחת לביתם והרעישה, לשמור על השקט. בתגובה, הקניטו אותם הנערים, ובהם גם אוחיון. ויכמן לא ויתר וירד מביתו אל הנערים. מכתב האישום שהוגש נגד אוחיון עלה כי ויכמן ניגש ראשון לאוחיון ונגח בפניו.

בעקבות הנגיחה, נסוג אוחיון לאחור כשהוא מדמם משפתיו, אך שלף מיד סכין מטבח שהייתה ברשותו - ונעץ אותה בעוצמה בלבו של ויכמן. הוא התמוטט - ומותו נקבע במקום. תחילה טען אוחיון להגנה עצמית וסיפר לחוקרים שדקר את ויכמן ז"ל לאחר שהאחרון נגח בו. למרות גרסתו, הוחלט להאשימו בעבירת רצח - שבה גם הורשע.