כתב אישום חמור הוגש הבוקר בבית המשפט המחוזי בירושלים נגד ניסים פינס בן ה-20 בגין שורה של עבירות מין שביצע לכאורה בילדה בת 12 הסובלת מתסמונת דאון, ובנערה נוספת בת 13 מירושלים.

כתב האישום מייחס לפינס שמונה סעיפים של עבירות שונות, רובן עבירות מיניות שביצע בילדות שגילן מתחת לגיל 14 תוך ניצול מצבן. בין הסעיפים שמופיעים בכתב האישום:ביצוע מעשה אינוס בקטינה, מעשי סדום, מעשים מגונים, פריצה וגניבה של כרטיס אשראי.

"לא רוצה להיות במעצר"

בפתח הדיון פנה זאדה לשופט משה דרורי ואמר: אני מתחנן לומר לך שאני לא אשם". למרות הבהרות השופט דרורי כי אין דנים בחפותו של זאדה אלא רק בתנאי מעצרו, המשיך זאדה להפציר בשופט.

"אני מעדיף לא להיות במעצר, מי שצודק לא רוצה להיות במעצר. יש מצב שישחררו אותי לבית?", שאל.

על עורך דינו, אריאל לרמן מהסנגוריה הציבורית אמר: "הוא אמור לעמוד לצדי שאשתחרר, בינתיים לא שמעתי את זה. תתחשבו בי, כי אני סובל במעצר, לא נותנים לי לדבר עם אמא", אמר ופנה לשופט: "אתה לא יודע כמה זה קשה, האוכל לא טעים, זה ממש מבאס. אני מת לראות את המשפחה".

זאדה גם שלח קללות לעבר עיתונאים שבאו לסקר את הארכת מעצרו, שהוארך בשבוע עד יום חמישי הבא. הוא יישלח לבדיקה פסיכיאטרית כדי לבחון האם הוא כשיר לעמוד לדין.

תקף את הילדה במשך 40 דקות למרות התנגדותה

בכתב האישום מופיעה התייחסות למצבה הרפואי של הילדה בת ה-12 שנאנסה בשירותים של בית הקפה "ארומה" ברחוב הלל בעיר, שהינה "בעלת קשיים נוירולוגיים, לוקה בהפרעה רגשית וסובלת מ-A.D.H.D – הפרעת קשב וריכוז". מכתב האישום עולה שפינס בחר להתעלם ממצבה של הילדה, שלומדת במסגרות החינוך המיוחדת ומנת המשכל שלה הינה גבולית, ואף ניצל אותו.

"הנאשם ניגש ל-ל' ודרש ממנה לקיים עימו יחסי מין ול' הלכה עימו. הנאשם נגע בגופה של ל', ולאחר מכן הוביל את ל' למדרגות הסמוכות לבנין ברחוב הלל מס' 23, שם החדיר את איבר מינו לאיבר מינה", לשון כתב האישום. בהמשך מפורט כיצד הכריח את הילדה לבצע מעשים מגונים לשם סיפוקו המיני במשך 40 דקות למרות התנגדותה.

"בעת שפתחו עובדי בית הקפה את הדלת, היה הנאשם עירום. הנאשם צעק על העובדים, כי יסגרו את הדלת. רק כעבור מספר דקות יצא הנאשם ועימו ל', לבושה חלקית, דומעת, מבולבלת ונפחדת", נטען בכתב האישום. "הנאשם טען בפני עובדי הקפה, בכזב, כי ל' הינה בת 16 שנים והיא חברתו, ואמר לעובדים, כי יחזור עוד שתי דקות. לאחר שאביה של ל' הגיע למקום, התרחק הנאשם, תחילה בצורה איטית, ולאחר מכן נמלט בריצה מהמקום".

כך נתפס החשוד באונס בארומה

ביום שני שבו נחשפה הפרשה, סיפר מנהל סניף "ארומה" בירושלים, אבי אלמוג, לחדשות 2 על רגעי הדרמה שהתחוללו בתוך הסניף ומחוצה לו.

"קיבלתי טלפון בשעת בוקר מוקדמות על זוג שנכנס לשירותים וננעל שם. עובד אחד הבחין בסיטואציה שהייתה נראית לו מאוד מוזר", סיפר אלמוג. "גם לי זה היה נראה חריג מאוד, כך שמיד נסעתי לסניף, עם הילדים שלי באוטו, ובמקביל ביקשתי מהעובד שיודיע על המקרה למשטרה".

כשהגיע אלמוג לסניף, הוא הבחין בדלת הנעולה, אך סיפר שלא שמע קולות מתוך החדר. "הייתה לי תחושה פנימית שמשהו לא טוב קורה שם", הוא סיפר. "החלטתי אחרי שהוא לא ענה על הדפיקות בדלת ללכת ולהביא שני מברגים ופשוט לפרוץ את הדלת", הוסיף.

"כשנכנסתי לחדר הוצאתי אותו החוצה בכוח ובמקביל התקשרנו שוב למשטרה, וביקשנו שהניידת תגיע כמה שיותר מהר. הילדה לא הפגינה התנגדות כלשהי, כנראה בגלל המוגבלות שלה", אמר אלמוג. "אמרתי לצעיר בשירותים לצאת מיד החוצה והתחלנו בדין ודברים", הוסיף.

לדברי אלמוג, ברגע שראה הצעיר החשוד כי מתחילה התקהלות בחוץ, שכללה גם את אביה של הילדה שהגיע למקום, הוא ברח מהמקום. "הוא ניצל את המצב שנוצר והתחיל לרוץ - ואני אחריו", סיפר אלמוג. "הודות למערכת האבטחה מיד סגרנו את המקום וזה הוביל למצב שתפסו אותו לבסוף", התגאה אלמוג והוסיף: "אני באופן אישי הגבתי בצורה שהיה נראה לי שיש להגיב בה וניהלתי אחריו מרדף גם לכיוון המדרחוב, עד שהגיעו השוטרים".

ראה אנשים ברחוב - וגרר אותה לשירותים

פינס נעצר לפני כשבוע הבחשד שאנס וביצע מעשה סדום בילדה בת 12 הסובלת מתסמונת דאון בסניף של בית הקפה "ארומה" ברחוב הלל בירושלים ובגין תקיפה דומה של קטינה נוספת. "מדובר בפגיעה בילדות חסרות ישע בצורה קשה ביותר", הדגישו במשטרה. בנוסף הוא נאשם במקרה נוסף של פריצה לבית בשכונת גילה בעיר ובגניבת רכוש וכרטיס אשראי.

מהחקירה עולה כי הצעיר הבחין בילדה, סמוך לבית כנסת, לאחר שהגיעה למקום עם אביה. הוא גרר את הקטינה לאזור של חנויות ושם, על פי החשד, אנס אותה באכזריות. כאשר נתפס על ידי שני עובדי ניקיון נמלט עם הילדה לבית הקפה ארומה ברחוב הלל, אנס אותה פעם נוספת בתא השירותים וביצע בה מעשה סדום.

אלמוג, כאמור, ולקוחות שהבחינו שמשהו אינו כשורה תפסו את החשוד מבצע את זממו בילדה וניסו ללכוד אותו - אך הצעיר נמלט מהמקום, כשהוא משאיר את הקטינה כשהיא בוכייה. מאוחר יותר נמסר מארומה כי מצלמות האבטחה סייעו לתפוס את החשוד.

סירב למסדר זיהוי: "זה לא צנוע"

"בשלב כלשהו הגיעו אנשים למקום שהפריעו לו לבצע את זממו. הקימו המולה במקום והוא פשוט נמלט", אמר פקד ידידיה יעקב, קצין פשעים בתחנת לב הבירה בירושלים, שהופקד על חקירת האירוע. "כעבור כמה ימים, בעקבות חקירה מאומצת ששילב כמה תחנות בעיר, הצלחנו לאתר אותו ועצרנו אותו", הוסיף יעקב.

ביום רביעי האחרון נתפס הצעיר בעקבות פרסום תמונתו, לאחר שנחשד גם בתקיפה מינית של בת ה-13סמוך למקום מגוריו בשכונת גילה. עם מעצרו, הכחיש הצעיר את החשדות וסירב לעמוד למסדר זיהוי בטענה כי מדובר בעניין "שאינו צנוע". "הוא מכחיש את המיוחס לו, אבל ממה שעולה בחומר החקירה מדובר בחשדות חמורים למספר מקרים של אונס ומעשים מגונים", הדגיש יעקב.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

חשד לאונס בארומה - עדכונים אחרונים:

צפו: הקלטת רשת הקשר באירוע

כך נתפס החשוד באונס

חשד: צעיר אנס ילדה בת 12 בשירותי סניף "ארומה" בירושלים