הותר לפרסום: ניסים פינס זדה, תושב ירושלים בן 20, נעצר בחשד שאנס וביצע מעשה סדום בילדה בת 12 הסובלת מתסמונת דאון בסניף של בית הקפה "ארומה" ברחוב הלל בירושלים ובגין תקיפה דומה של קטינה נוספת. "מדובר בפגיעה בילדות חסרות ישע בצורה קשה ביותר", הדגישו במשטרה.

מהחקירה עולה כי הצעיר הבחין בילדה, סמוך לבית כנסת לפני כעשרה ימים, לאחר שהגיעה למקום עם אביה. הוא גרר את הקטינה לאזור של חנויות ושם, על פי החשד, אנס אותה באכזריות. כאשר נתפס על ידי שני עובדי ניקיון נמלט עם הילדה לבית הקפה ארומה ברחוב הלל, אנס אותה פעם נוספת בתא השירותים וביצע בה מעשה סדום.

מנהל בית הקפה ולקוחות שהבחינו שמשהו אינו כשורה תפסו את החשוד מבצע את זממו בילדה וניסו ללכוד אותו - אך הצעיר נמלט מהמקום, כשהוא משאיר את הקטינה כשהיא בוכייה. מאוחר יותר נמסר מארומה כי מצלמות האבטחה סייעו לתפוס את החשוד.

"בשלב כלשהו הגיעו אנשים למקום שהפריעו לו לבצע את זממו. הקימו המולה במקום והוא פשוט נמלט", אמר היום פקד ידידיה יעקב, קצין פשעים בתחנת לב הבירה בירושלים, שהופקד על חקירת האירוע. "כעבור כמה ימים, בעקבות חקירה מאומצת ששילב כמה תחנות בעיר, הצלחנו לאתר אותו ועצרנו אותו", הוסיף יעקב.

סירב למסדר זיהוי: "זה לא צנוע"

אונס, אנס, שרותים (צילום: חדשות 2)
החשוד כפי שנתפס במצלמת האבטחה | צילום: חדשות 2

ביום רביעי האחרון נתפס הצעיר בעקבות פרסום תמונתו, זאת לאחר שעל פי החשד אנס וביצע מעשה סדום בקטינה נוספת סמוך למקום מגוריו.

עם מעצרו, הכחיש הצעיר את החשדות וסירב לעמוד למסדר זיהוי בטענה כי מדובר בעניין "שאינו צנוע". "הוא מכחיש את המיוחס לו, אבל ממה שעולה בחומר החקירה מדובר בחשדות חמורים למספר מקרים של אונס ומעשים מגונים", הדגיש יעקב.

בית משפט השלום בירושלים קבע כי הוא יישאר במעצר. "קיימות ראיות מהזירה הקושרות את החשוד חד משמעית למעשים", מצהירים במשטרה.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק