נהג המשאית שדרס למוות את קצין המשטרה ג'קי לוגסי היה שיכור - כך עולה מכתב האישום שהוגש הבוקר בבית המשפט המחוזי בתל אביב נגד נהג המשאית משה כהן.

כתב האישום מייחס לכהן עבירות של הריגה ונהיגה בשכרות. בנוסף מבקשת פרקליטות מחוז תל אביב את פסילת רשיונו ומעצר עד תום ההליכים.

על פי כתב האישום, כהן "שתה משקאות אלכוהוליים וידע כי הינו שתוי ועייף, ולמרות זאת יצא לדרך כשהוא נוהג במשאית". כתב האישום מייחס קשר ישיר בין רמת האלכוהול בדמו של הנהג לתאונה הקטלנית. "התאונה, מותו של המנוח ופציעתו של אחר נגרמו בשל פזיזותו של הנאשם לחייהם של הנמצאים בכביש", כך בכתב האישום.

הפרקליטות מפרטת את הראיות לשכרותו של כהן: ממצאי בדיקת הינשוף (המכשיר הבודק את רמת האלכוהול) בהם נמצא אלכוהול בריכוז של 355 מיליגרם אלכוהול בליטר אחד של אוויר, הודאות חבריו של כהן שסיפרו ששתו יחדיו שני בקבוקים של וודקה לפני התאונה ואף הזהירו אותו מלנהוג במצב זה, וכמובן - הודאתו של הנאשם עצמו.  

בבקשת המעצר אף מצויין עברו הפלילי של כהן: "מחזיק ברישיון נהיגה משנת 1983 ולחובתו 22 הרשעות תעבורתיות, כמו כן, לחובתו 11 הרשעות קודמות בעבירות רכוש, הונאה, איומים, נשק וסמים",  כך נכתב בסעיף עילת המעצר.

כהן הובא הבוקר לבית המשפט, בניגוד לפעמים הקודמות, כשכיפה מעטרת את ראשו. עורך דינו, אהוד מלמה, אמר בתום הדיון כי יש לבדוק את חומר הראיות לעומק. "אני סמוך ובטוח שהנאשם ישתחרר בסופו של יום ויגיע למשפט שלו שהוא משוחרר למעצר בית".

המפכ"ל: זה היה יכול להימנע

לוגסי מובא למנוחות (צילום: חדשות 2)
הלוויתו של ג'קי לוגסי ז"ל | צילום: חדשות 2

ג'קי לוגסי ז"ל נהרג לפני כשבוע וחצי, לאחר שהגיע אחר חצות לגשר מורשה על מנת לסייע לבנו, שמכוניתו נתקעה על הכביש. משה כהן, נהג משאית מיצובישי בן 45, סטה מנתיב נסיעתו לשוליים הימניים ופגע מאחור במכונית הטויוטה של לוגסי שעמדה בשולי הכביש.

מכונית הטויוטה נהדפה קדימה, וכתוצאה מכך נמחץ לוגסי למוות בין מכוניתו למכונית הפיז'ו של בנו. לצוות מד"א שהגיע למקום לא נותר אלא לקבוע את מותו.

"הדבר הראשון שעולה בראש זה איפה אבא",  אמר בבכי אחרי האירוע בנו גיל, שהיה הראשון להבין כי אביו נהרג בתאונה המזעזעת. "ראיתי אותו שוכב על הכביש והבנתי שאין מצב, שהוא בא לעזור לי ואני לא יכול לעזור לו". הבת הקטנה שיר גם היא מיררה בבכי ואמרה: "רציתי להגיד: 'אבא, הכול יהיה בסדר, אתה תחייה ותחזור אלינו'".

בהלוויתו של לוגסי, שהיה קצין יחידת הכלבנים באגף המבצעים של המשטרה, ספד לו גם מפכ"ל המשטרה דודי כהן. "אב נחלץ באישון לילה לסייע לבנו הקורא לעזרה, ומוצא עצמו מוטל ללא רוח חיים לצד הכביש", אמר. "בן פונה לאביו ומבקש סיוע רואה את גופת האב על הכביש הרטוב. לא הייתה זאת יד המקרה או כוח עליון. נהג שלא אחראי לדרך נהיגתו הוא נהג שאינו אחראי למעשיו וככזה אינו יכול לנהוג. מעמד זה היה יכול להימנע. מעמד זה הוא הכישלון של כולנו".