אבוטבול נגד אבוטבול: כתב אישום הוגש הבוקר לבית המשפט המחוזי בפתח תקווה נגד אבי אבוטבול, בן דודו של פרנסואה אבוטבול ממשפחת הפשע הנתנייתית. אבי נאשם שבזמן שישב בכלא, שלח מכתבים לעבריין שי שירזי וביקש ממנו לפגוע בפרנסואה ובמשפחתו.

הסיבה לבקשה של אבי אבוטבול היא רצח הנער רענן לוי, שעל הרקע הזה הסתכסך עם פרנסואה אבוטבול, בעקבות עדותה של רעות רובין שבזמנו הייתה בת זוגו של אבי.

במכתב המתואר בכתב האישום, פונה אבי לשירזי ומספר כי נודע לו שפרנסואה וצ'רלי אבוטבול מתכוונים לפגוע באביו ואחיו. הוא מבקש משי שיפנה בשמו לפרנסואה וצ'רלי ויאיים עליהם שלא יפגעו בבני משפחתו, אחרת לדבריו הוא "ייקח להם את הנשמות".

אבוטבול מציע במכתב לשירזי להניח מטעני נפץ במכוניותיהם של האבוטבולים, ואם לא עולה בידו לפגוע בהם בעצמו - שיפנה לאחרים שיעשו זאת בתמורה לתשלום כספי.

אבל לא רק אלימות, גם עסקים: במכתב מציע אבי אבוטבול לשי שירזי גם שותפות בהחזקת מכשיר שנועד לפריצת דלתות אותו היה אמור אבי לרכוש. אבוטבול מואשם היום בניסיון לשידול לאיומים, ניסיון לשידול להיזק בחומר נפיץ, ניסיון לשידול לחבלה בכוונה מחמירה ובניסיון לקשירת קשר לעוון.

"אם הם באמת גברים - שיחכו שאני אשתחרר"

בשבוע שעבר דיווחנו על תוכן המכתבים, כפי שפרסמה אותם המשטרה בדיון הארכת המעצר של אבי אבוטבול, פרנסואה אבוטבול, שי שירזי ופרדי פרג'ייב - האיש אליו פנה פרנסואה כדי שיפגע בשירזי.

שי שירזי בנו של ריקו שירזי
שי שירזי, ארכיון | צילום: חדשות 2

על פי החשד, הארבעה ניסו להוציא את המכתבים המדוברים מתוך תאי המעצר במטרה להעביר אותם מחוץ לבתי המעצר. בתקופה הנידונה פרג'ייב ושירזי היו חופשיים והמכתבים כוונו אליהם. הנה חלק מהמכתב שכתב אבי אבוטובול לשי שירזי, שכיום יושב במעצר בחשד לרצח ארתור מטייב בתחנת דלק בנתניה לפני מספר חודשים:

"שמעתי מחבר טוב שיושב עם פרנסואה שהוא אמר לו שתוך שבוע-שבועיים הם רוצים לבוא על אבא שלי... אני רוצה ממך שתלך לפרנסואה וצ'רלי ותגיד להם שאם הם באמת גברים, שיחכו שאני אשתחרר ויבואו עליי, לא על המשפחה שלי... אם הם יעשו איתי טעות עכשיו, כשאני כאן, אני אקח להם את הנשמות שלהם.

שי, אם אתה אוהב אותי, שים להם איזה מטען. לא משנה למי מהם, אפילו לאדם או אביב באחת המכוניות, ככה שיידעו שאני לא צוחק איתם... תראה אם יש מישהו לתת לו שקלים שיעיף אחד מהם".

פרנסואה ביקש באחד המכתבים ששלח לפרג'ייב שיעזור לו לחסל את שי שירזי: "אני סומך עליך שתסיים את זה בשבילי. אני כבר מרגיש שדורכים עליי יותר מדי. צריך לתת תשובה כואבת".

תחרות סיפור השנה במייל האדום - הצביעו והשפיעו

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?