מארי פיזם (צילום: חדשות 2)
מארי פיזם: שיקרתי בחקירה. צילום ארכיון | צילום: חדשות 2

משפט רצח רוז - עדותה של מארי פיזם: אתמול חזרה מארי מגרסתה הראשונית במשטרה בה אמרה שלא ידעה על מותה של רוז עד רגע מעצרה. היום שבה אמה של רוז לבית המשפט ובעדות ארוכה ומלאת דמעות נשברה על הדוכן וסיפרה על צערה כתוצאה ממותה של רוז. פיזם התרסקה על השולחן שלפניה מספר פעמים במהלך עדותה.

פיזם סיפרה מעל דוכן העדים כיצד זמן קצר לפני שהגיעו שוטרים לדירתם, רון ביקש ממנה להתקשר לחברם ליאור מסלאווי ולבקש ממנו להביא את בתו הקטנה על מנת להציג לשוטרים את ילדתו של מסלאווי כרוז. רוז גם סיפרה על בילוי עם חברו של רון, מסלאווי. הם אכלו בעבר יחד עם בנותיהם הקטנות במסעדת "הוטרס" בנתניה, מסעדה בה המלצריות מסתובבות "חצי עירומות", לדבריה.

"רוני אמר: אם לא תעשי את זה, תמצאי את עצמך לבד"

"הייתי בלחץ, ידעתי מה עלול לקרות. רוני היה מדוכא, עצבני ובלחץ, הוא אמר לי לא לשאול שאלות ולעשות בדיוק את מה שהוא אומר. אמרתי לו שאני לא רוצה לבקש את זה מליאור, הבקשה הייתה מטורפת. רוני אמר לי, אם לא תעשי את זה תמצאי את עצמך לבד ואני אלך לכמה שנים טובות בבית הסוהר, לכן התקשרתי לליאור. הייתי עושה כמו רובוט כל מה שרוני היה מבקש ממני", הסבירה פיזם.

מארי תיארה בפני השופט את רגע מעצרה כרגע טראומטי. "הבנות היו מתוחות ותחת לחץ, לא רצו לאכול או לישון ואני לא יכולתי להירגע", סיפרה פיזם. "כאשר השוטר הגיע ולא מצא את רוז, הוא ביקש ממני להתלוות עמו לתחנה. לא ארזתי כלום כי חשבתי שאחזור תוך שלוש שעות. רק לקחתי את הבנות איתי לתחנה, מאז לא ראיתי אותן".

"רציתי שתהיה מאושרת"

רוני רון ומארי פיזם בבית המשפט (צילום: גלעד שלמור)
"רוני רון כבר לא יכול לשלוט בי" | צילום: גלעד שלמור

כאשר נשאלה מארי אם ידעה כי רוז נמצאת במזוודה בירקון ענתה: "חשבתי שרוני קבר אותה באיזה מקום". כדי להצדיק את שינוי הגרסה, סיפרה עורכת הדין של פיזם על חקירתה עם החוקרת הידועה ענת קצב, שידועה ב"יד הקשה" ובאלימות מילולית כלפי נחקריה.

מארי סיפרה על החקירה: "החקירות התנהלו באווירה מתוחה, קצב היא וולגרית ועיוותה את הדברים שהייתי אומרת. באחת החקירות התעלפתי, לא היה לי אוויר וקפאו לי הידיים, קצב בתגובה צחקה עליי ואמרה לי להפסיק עם ההצגות".

"לזכרה של רוז אני חייבת להגיד את האמת"

כאשר נשאלה פיזם מדוע שינתה את הגרסה הראשונית שלה, אמרה: "אני כלואה כבר 14 חודשים ואני לא יכולה להתאפק, רוני כבר לא יכול להשתלט עליי, ולזכרה של רוז אני חייבת להגיד את האמת שתוכל לנוח על משכבה בשלום. גם בשביל האחיות הקטנות על מנת שידעו את האמת ועל מנת שאוכל להמשיך את חיי מכיוון שאני לא יכולה לסבול יותר".

פיזם הוסיפה: "היום, אני כבר לא יכולה להעלות על הדעת איך יכולתי להזיק לבת שלי. אף פעם לא עלה בדעתי לפגוע בה, רציתי שתהיה מאושרת. היום היא כבר הייתה צריכה ללכת לבית הספר. אני כבר לא אביא אותה לבית המספר ולא לשיעורי בלט. זה נגמר", אמרה, פרצה בבכי היסטרי, הניחה את גופה על הדוכן, והליטה את פניה בידיה.

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

פרשת רצח רוז - סיקור מיוחד:

הווידאופדיה: רוז פיזם

נחשף: דוח נתיחת הגופה של רוז

פרשת רוז - רצף האירועים

פיזם: רוני שם את רוז שעות בפינה

מארי פיזם, אימה של רוז, מדברת לראשונה

כתב אישום באשמת רצח נגד רוני רון ומארי פיזם