השר לשעבר שלמה בניזרי, שאמור להיכנס לכלא בעוד כחודשיים לריצוי עונש מאסר של ארבע שנים בגין קבלת שוחד, מעביר את ימי החופש האחרונים שלו - בחופשה בצפון.

בימים אלו צפוי להגיש בניזרי בקשה לדחיית ביצוע העונש נגזר עליו עד לאחרי החגים. כמו כן, הוגשה לנשיא המדינה שמעון פרס בקשת חנינה לשר לשעבר, מטעם חברי מפלגתו בש"ס. אחיו, הרב דוד בניזרי, התבטא בחומרה כלפי השופט במשפט, אדמונד לוי, והיועץ המשפטי בוחן את האפשרות להעמידו לדין.

"תודה רבה לכם, שימחתם אותי", אמר בניזרי לקהל שהתגודד סביבו בקריאות תמיכה בעת החופשה, ואותו תיעדה מצלמת אתר "כיכר השבת". "בנאדם שנמצא בכל צרה, במצוקה, צריך לדעת שבכוח השמחה הוא יוצא. שמחה מבטאת את אהבת השם. לכן, כל דבר שבא על בנאדם - הכוח שלנו הוא לרפות מחשבות".

יוני: העונש הוחמר ל-4 שנות מאסר בפועל

בית המשפט העליון החליט בסוף חודש יוני השנה, להחמיר את עונשו של השר לשעבר שלמה בניזרי. בניזרי יישלח למאסר בפועל של לא פחות מ-4 שנים. עונש חמור הרבה יותר ממה שנגזר עליו לפני הערעור - שנה וחצי בלבד. בנוסף, יחוייב השר לשעבר בקנס כספי של 250 אלף שקלים.

"צר לי, באמת ובתמים, על בניזרי", כתב השופט אדמונד לוי בפסק הדין. "צר לי על הרב שהרביץ תורה באחרים, אולם הוא עצמו לא הקפיד למלא אחר האיסור ליטול שוחד. צר לי על השר, שממעמדו הרם ורב ההשפעה התדרדר לתהום כה עמוקה. וצר לי על האדם בניזרי, בעל משפחה, שבהרשעתו וענישתו כרוך סבל רב גם לבני משפחתו שלא חטאו".

שופטי העליון הדגישו כי ההחלטה נבעה גם מתוך רצון להרתיע ולהילחם בשחיתות הציבורית. "כדי להתמודד עם נגע זה ולהרתיע את הרבים", נכתב בפסק הדין, "לא די עוד במלל ודברי כיבושין, והגיעה העת לעשות מעשה, על ידי הצגתו של תג מחיר גבוה מזה שהיה נהוג בעבר לצידן של העבירות בתחום זה".

"ביום שסימנו את המטרה ידעתי ששלמה גמור"

"כואב לי שפוגעים בי ובמשפחתי ובעשרות האלפים שאני דואג להם לרווחתם ולחיי היום יום שלהם", הגיב בניזרי דקות לאחר ששמע את גזר הדין. "אנחנו נשב, נלמד את הפסק, וניתן תגובה במועד מאוחר יותר".

"כיהודי מאמין חייב אדם לברך על הרעה כשם שמברך על הטובה", אמר אחיו של בניזרי, דוד בראיון בגלי צה"ל. "אין לי הפתעות, ביום שסימנו את המטרה ידעתי ששלמה גמור. שלמה בניזרי ביקש לדחות את ההכרעה בשבועיים בגלל חתונת בתו, למה בית המשפט צריך לעשות רע?". 

שרה של ש"ס לשעבר הורשע לפני יותר משנה בעבירות של שוחד, הפרת אמונים, קשירת קשר לביצוע פשע ושיבוש מהלך משפט. בית המשפט המחוזי בירושלים גזר עליו עונש מאסר בפועל של שנה וחצי בנוסף לקנס כספי של 80 אלף שקלים.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק