פרקליטות מחוז תל אביב הגישה היום כתב אישום נגד העבריינים מוטי חסין ושלמה ניאמצ'יק, הנאשמים ברצח, קשר לפשע והחזקת נשק. איתם הוגשו כתבי אישום נגד שניים נוספים: אופיר ניאמצ'יק, אחיו של שלמה, ויצחק זרבי.

לפי כתב האישום, הארבעה קשרו קשר לרצוח את אבי דוד ז"ל ואת איציק גפן ז"ל, על רקע מאבקי שליטה בין ארגוני פשע בעולם התחתון וניסיון "עריקה" של אחד מאנשי ארגונו של אברג'יל לארגון פשע מתחרה. הפרשה החמורה נחשפה אתמול, כשהתיר בית המשפט לפרסמה.

בכתב האישום מתואר כיצד לכאורה תכננו הארבעה היטב את הרציחות, בצורת "כיפה אדומה". כך, במקרה של אבי דוד ז"ל, הביאו אותו באמתלת שווא למסעדה בבת ים, תוך שהם מתקשרים ביניהם בעזרת טלפונים ניידים שרכשו באותו יום מחנות ושילמו מראש על השיחות כך שלא ניתן לקשור ביניהם.

"חסין וניאמצ'יק פגשו את הנרצחים - השאר ירו את הכדורים"

זירת החיסול בחולון, 2011 (צילום: חדשות 2)
זירת הרצח בחולון, דצמבר 2011 | צילום: חדשות 2

כשדוד ז"ל נכנס למסעדה, הוא פגש את מוטי חסין כששאר הנאשמים ממתינים באזור. כשניתן האות לכך, העביר שלמה ניאמצ'יק את האקדח לאחד הנאשמים, לא מפורט מי מהם, אשר ירה חמישה קליעים בחזהו של דוד ז"ל.

במקרה הרצח של גפן ז"ל מתואר כי שלמה ניאמצ'יק הוא זה שקבע להיפגש איתו בתחנת הדלק בחולון, בה מצא לבסוף את מותו. כשהוא נוסע עם נאשם אחר על אופנוע, הגיע ניאמצ'יק לתחנת הדלק והתיישב עם גפן. לאחר מכן, כשניתן האות על ידי ניאמצ'יק, הגיעו שני נאשמים אחרים על אופנוע ואחד מהם ירה מספר כדורים בגופו של הנרצח. הארבעה נמלטו והותירו את גפן להתבוסס בדמו, כך בכתב האישום.

זירת הרצח בבת ים, אוקטובר 2011 (צילום: עזרי עמרם, חדשות 2)
זירת הרצח בבת ים, אוקטובר 2011 | צילום: עזרי עמרם, חדשות 2

איציק גפן, הקורבן בתחנת הדלק בחולון, היה מוכר כאיש הכספים של משפחת אבוטבול, ואילו אבי דוד "ערק" מארגון הפשיעה של אברג'יל לארגונו של מוסלי. 

שמו של מוטי חסין עלה לכותרות גם סביב ניסיון החיסול הכושל בחוף בת ים בשנת 2008, במהלכו נרצחה מרגריטה לאוטין ז"ל. חסין היה ככל הנראה היעד לחיסול, שהרקע לה היה מאבק כוח בין ארגוני פשיעה. אז היה זה ארגונו של אבוטבול שניסה לפגוע בבכיר במשפחת אברג'יל - אך בחודשים האחרונים שבו, על פי החשד, אנשי אברג'יל לפגוע בארגונים המתחרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק