באותו היום בו נפתח משפטה של האם הנאשמת בהרעבת בנה, נפגשו האם והבן בפעם השנייה מאז מעצרה של האם והתפוצצות הפרשה. הילד ח' ואמו ישבו היום יחד במשך כשעה, דיברו ושיחקו יחד, ולפני הפרידה הילד בכה ולא הסכים לעזוב אותה. ביציאה מהפגישה הוא צעק "מאמי, מאמי" לעבר אמו. בתיעוד המצורף, שפורסם באתר "חרדים", ניתן לראות את רגעי הכניסה והיציאה מהפגישה.

"היא הכינה לילד כריך עם טונה, כמו שהוא אוהב", סיפר קרוב משפחה שליווה את הפגישה. האם ישבה עם הילד בחדר אחד, יחד עם הפסיכולוגית ד"ר קאהן, והשתעשעה עם הילד. "חלק מהזמן היא החזיקה אותו, ובשאר הזמן האכילה אותו ושיחקה איתו", הוסיף קרוב המשפחה, "פשוט, כמו אמא ובן".
 
הילד נראה במצב בריאותי מצויין

  
הילד הגיע לפגישה שנערכה היום יחד עם דודו המארח אותו בביתו בבית שמש מאז שחרורו מבית החולים. היום נראה הילד לראשונה כשהוא צועד על רגליו, ומצבו הבריאותי עושה רושם טוב בהרבה מאשר בתקופת אשפוזו בבית החולים. כשיצא מהפגישה בכה הילד ארוכות ודודו הרים אותו על ידיו. את האם ניתן לראות בנפרד ביציאה מהפגישה, כשהיא מלווה בפסיכולוגית.
 
הבוקר החל משפטה של מי שכונתה "האם המרעיבה", עם הקראת כתב האישום נגדה. אלא שבעקבות שינויים פרסונליים בצוות פרקליטיה של האם, הסכים השופט לדחות בשבועיים את הקראת כתב האישום.

המשפט נפתח - ונדחה

האם המרעיבה בבית המשפט המחוזי בירושלים (צילום: יוסי זילברמן)
"האם המרעיבה", הבוקר | צילום: יוסי זילברמן

האם הגיעה היום לבית המשפט המחוזי בירושלים כשהיא מסתירה עצמה במטריה גדולה. עורכת הדין של הנאשמת, דבורה עטייה, ביקשה מהשופט דחייה, מכיוון שהיא צריכה עוד זמן - גם בגלל החגים - לעיין בחומר החקירה. השופט יוסף שפירא נעתר לבקשה, והדיון נקבע ל-18 באוקטובר.

הרב אברהם פרויליך, מקורבה של האם, נשאל בתום הדיון האם המחאה עלולה לחזור לרחובות במידה ובית המשפט יחליט להפריד בין האם לבניה. "להפריד אם מילדיה, זה דבר שמקפיץ כל אדם בעל רגש יהודי", אמר הרב פרויליך והוסיף אחר כך ברמיזה: "יש כאלה שמדברים גם בשפות אחרות. אני יודע רק עברית".

בעדה החרדית נשמו לרווחה כאשר שמעו כי מי שינהל את המשפט הוא השופט שפירא. "הוא נחשב לאדם מתון והגון, המקורב למסורת ישראל", נכתב באתר האינטרנט החרדי "כיכר השבת". "הוא ואף נצפה בראש השנה באומן".

ההקלה הגיעה לאחר שקודם לכן היה זה השופט משה רביד שניהל את המשפט. "בניגוד לשופטים הקודמים הוא התבטא בחומרה רבה כנגד האם", נכתב בתקשורת החרדית על השופט רביד. "עד כדי עוינות מופגנת כשציין את דעתו הברורה למראה תמונות הילד".

"התעללות בידי קטין"

"הילד המורעב" משתחרר מבית החולים (öéìåí: חדשות 2)
הילד עם יציאתו מבית החולים, ארכיון | öéìåí: חדשות 2

בחודש אוגוסט הוגש כתב אישום חמור נגד האם הכולל בתוכו סעיף "התעללות בקטין בידי אחראי". העונש המרבי שעלול להיגזר על האם מירושלים הוא תשע שנות מאסר.

כתב האישום נגד האם מגולל, עמוד אחר עמוד, מסכת של תיאורים מזעזעים שהאם כביכול ביצעה. כתב האישום קובע חד משמעית כי "עקב התנהגותה האמורה של הנאשמת נעצר תהליך גדילתו של ח', ובשלב מסוים אף חלה ירידה ממשית במשקלו עד שנשקפה סכנה לחייו".

הנושא המרכזי שהאם מואשמת בו הוא הרעבה. כתב האישום מפרט כיצד נהגה האם, פעם אחר פעם, לעשות הכל כדי להכשיל את ניסיונות הזנת הילד. בין היתר נכתב בכתב האישום כי "בכמה מועדים שאינם ידועים במדויק למאשימה, מנעה הנאשמת מח' (בנה המורעב) מזון, חרף תחנוניו".

"הוא צעק מאמי וסירב לעזוב אותה"

לפני שבועיים, זכתה האם להיפגש לראשונה עם בנה בן השלוש. הפגישה התקיימה במרכז החירום שוסטרמן בירושלים. לדברי אדם שהיה נוכח באירוע, האם הייתה נרגשת מאוד ובכתה ממושכות. בנוסף, מספר העד, גם הילד - שאמו מואשמת בהרעבתו - נתלה עליה ולא הסכים לעזבה.

"הוא צעק 'מאמי', 'מאמי', וסירב לעזוב אותה", סיפר הנוכח לאתר "חרדים". "רק אחרי שהבטיחה לו שהיא תיפגש איתו שוב הוא נרגע, בעזרת סוכריה". בפגישה השתתפה גם פסיכאטרית חרדית כפי שדרש בית המשפט כתנאי לפגישה.

האם נמצאת במעצר בית בביתה שבירושלים ויחד עם שאר בניה. הילד, שעל פי כתב האישום עבר התעללות קשה בידי אמו, נמצא כעת בבית אחר אצל אחד מקרובי המשפחה.

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק