דודו טופז ז
טופז בבית המשפט, ארכיון | צילום: חדשות 2

כתב אישום נוסף נגד הבדרן והשחקן דודו טופז הוגש היום לבית המשפט המחוזי בתל אביב. מדובר באותו כתב האישום שהוגש בשבוע שעבר, אך עבר תיקונים על ידי אנשי הפרקליטות. זו כבר הפעם השנייה שמוגש כתב אישום מתוקן נגד טופז, והפעם השלישית בסך הכול.

היום בשעות הצהריים נעביר כאן באתר חדשות 2 בשידור חי ורציף את פתיחת משפטו של דודו טופז, מבית המשפט המחוזי בתל אביב.

השם החדש במסגרת האישומים נגד טופז הוא נועם עוואמי, אחד הנאשמים בתקיפת מנכ"ל קשת אבי ניר. עוואמי נאשם בכך שאליו ואל אדם נוסף, שזהותו אינה ידועה לפרקליטות, פנה אופיר סספורטס, שנאשם בתיווך בין טופז לבין התוקפים.

לפי כתב האישום המתוקן, סספורטס סיכם עם עוואמי וחברו שהם "יתקפו את ניר ויגרמו לו חבלה חמורה". בסוף נובמבר 2008 ארבו עוואמי והאדם הנוסף לניר סמוך לביתו, כשהם מצוידים באלה. לאחר שווידאו את זהותו של ניר תקפו אותו בכוח רב - והשאירו אותו מדמם וחבול, כך לפי כתב האישום.

האישום: טופז לא היה מרוצה מתקיפת בן ציון - ורצה עוד

אחד החשודים בתקיפה בפרשת דודו טופז
מוחמד יונס, ארכיון | צילום: חדשות 2

עוד הוגשו היום כתבי אישום נגד הנאשמים בתקיפת סוכן השחקנים בועז בן ציון, עזאם איברהים ומוחמד יונס. לפי כתב האישום, איתר דניאל זנקו - שכנו של טופז ומי שחשוד בתיווך בינו לבין התוקפים - את איברהים וביקש ממנו לתקוף את בן ציון, בעצמו או על ידי אחרים.

לפני התקיפה, בינואר 2009, התקשרו אלמונים מטעמו של איברהים לטלפון האישי של בן ציון ואיימו עליו: "אל תצא מהבית, הולכים להרוג אותך ואת השותף שלך". לאחר שתקפו אותו באגרופים, כשהוא יושב ברכבו, וגרמו לו חבלות אמרו השניים לבן ציון "תזהר יא מניאק אתה והשותף שלך, תיסע מכאן".

מכתב האישום נגד השניים עולה כי לאחר התקיפה הזו פנה טופז לזנקו ואמר לו כי הוא אינו מרוצה מהתקיפה של בן ציון ודרש תקיפה נוספת בעוצמה חזקה יותר. זנקו פנה לאיברהים - ששלח את יונס ואת רומן אלייב, נאשם נוסף בפרשה, לתקוף שוב את סוכן השחקנים.

השניים הגיעו לקרבת ביתו של בן ציון - אך נעצרו ע"י המשטרה לפני שהספיקו להגיע ולבצע את ההוראות. כפי שכבר פורסם, לאחר המעצר הם שוחררו מחוסר ראיות. איברהים נעצר עם חשיפת הפרשה, ויונס הסגיר את עצמו למשטרה בשבוע שעבר לאחר מצוד ארוך.

תחרות סיפור השנה במייל האדום - הצביעו והשפיעו

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?

פרשת טופז - סיקור מיוחד:

גם רענן שקד היה  ברשימת התקיפות

תמלילי החקירות של טופז נחשפים

נחשף קשר בין טופז למשפחות הפשע

אחיו של החשוד בתקיפת בן-ציון בראיון לחדשות 2 באינטרנט 

דודו טופז מגיב על השמועות נגדו