רק הבוקר יצא השר לשעבר שלמה בניזרי משערי כלא מעשיהו, שם ריצה בשנים האחרונות את עונש המאסר שנגזר עליו אחרי שהורשע בעבירות שוחד מרמה, והפרת אמונים. הוא שב לחברה כאזרח חופשי לא לפני שהאשים כי "תפרו לי תיק".

בשעות שחלפו מאז הוא הספיק לחשוף את דעותיו האמיתיות על מערכת המשפט ולתקוף אותה במילים קשות, ובריאיון שהעניק אחר כך על תקופת מאסרו תיאר עצמו כלא פחות מאשר קורבן שכאבו "יותר גדול", כלשונו, מזה שחש גלעד שליט בחמש השנים הארוכות שהעביר בשבי חמאס בעזה.

בריאיון לתחנת הרדיו החרדית "קול ברמה" סיפר בניזרי על תחושותיו כשריצה את מאסרו ואמר: "יכול להיות שזה יישמע פתטי, אבל הדמות שעמדה לנגד עיניי היא של גלעד שליט. הבנתי את הכאב שלו ואת התסכול. אני מבין מה זה כאב, רק שהכאב שלי - יותר גדול. הכאב שלו נגרם ממחבלים".

"מודה ומביע חרטה"

לפני חודשיים דנה ועדת השחרורים בקיצור עונשו של השר לשעבר בשליש. אחד התנאים המכריעים בקבלת החלטה שכזו היא הבעת חרטה על ידי האסיר מול הוועדה. ואכן, במהלך הדיון, הובאו עדויות על הבעת החרטה של בניזרי וכן על הודאתו באשמה.

בפרוטוקול הדיון, מצוטט נציגו של היועץ המשפטי לממשלה כאומר: "מדוחות הכלא שהתקבלו בעניין האסיר, אנו למדים כי הוא מודה בביצוע עבירות, מציין כי נבעו מתום לב מביע חרטה מלאה", ומוסיף: "(בניזרי) הפנים את חומרת התנהלותו".

ואולם, רגע אחרי שהשתחרר, השמיע בניזרי את היפוך הדברים שהשמיע כתנאי לשחרורו. "כעת, אגיד לא תודה למערכת המשפט", קרא בניזרי, "מן הזוטר שטיפל בתיקי ועד לעליון שנהגו בי בחוסר רגישות, ללא עשיית צדק, פעלו מתוך נקמנות ומתוך ערכים המקודשים בעיניהם ולא בעיניי. אני זכאי לחלוטין", אמר השר אל מול המצלמות וסיכם: "אנו סובלים בחברה הישראלית מקניבליזם תקשורתי, כולם ששים חוגגים כשאדם נכנס לבית הסוהר. תפרו לי תיק רבותיי, אני מדגיש, תפרו לי תיק".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק