נהג המשאית משה כהן, הנאשם בדריסתו למוות של קצין הכלבנים במשטרה, ג'קי לוגאסי, שוחרר היום בצהריים למעצר בית.

שופט בית המשפט המחוזי בת"א, גלעד נויטל, הורה לשחרר את כהן לביתו, לאחר שלא הוצגו בפניו תקדימים למעצר עד תום ההליכים במקרים דומים.

כהן יישאר במעצר בביתם של קרוביו, כשהוא תחת איזוק אלקטרוני ומפוקח על ידי בני משפחתו במשך 24 שעות ביממה. השופט אף הטיל על כהן צו איסור יציאה מהארץ ופסל את רשיון הנהיגה שלו למשך שנה.

משפחת הנאשם: "אין לנו כסף"

על מנת שיוכל להשתחרר, תיאלץ משפחתו של כהן לשלם סכום של 30 אלף שקלים במזומן. בתום הדיון יצאו בני משפתחו של הנאשם מהאולם כשהם ממררים בבכי וטוענים כי אין להם מאין להביא את הכסף.

כהן ואשתו הכריזו על פשיטת רגל, כך עולה מהדיון בעניינים, אך השופט קבע כי חרף המצב הכלכלי, חומרת העבירה מאלצת ערבות בסכומים גבוהים.

בא לסייע לבנו - ונהרג

ג'קי לוגסי ז"ל נהרג בחודש פברואר השנה, לאחר שהגיע לגשר מורשה על מנת לסייע לבנו, שמכוניתו נתקעה על הכביש. על פי כתב האישום, כהן, שנהג במשאיתו תחת השפעת אלכוהול, סטה מנתיב נסיעתו לשוליים הימניים ופגע מאחור במכונית הטויוטה של לוגסי שעמדה בשולי הכביש.

מכונית הטויוטה נהדפה קדימה, וכתוצאה מכך נמחץ לוגסי למוות בין מכוניתו למכונית הפיז'ו של בנו. לצוות מד"א שהגיע למקום לא נותר אלא לקבוע את מותו.

בדיקת המשטרה העלתה כי באותו הערב רמת האלכוהול בדמו של כהן היתה גבוהה מהכמות המותרת וכי בעברו 22 הרשעות תעבורתיות, ו-11 הרשעות קודמות בעבירות רכוש, הונאה, איומים, נשק וסמים.