"מחזק את ידי שר האוצר". דרעי (צילום: חדשות 2)
אריה דרעי, ארכיון | צילום: חדשות 2

האם דרעי באמת יוכל להתמודד על משרה ציבורית בקרוב? לפחות על פי היועץ המשפטי לממשלה מני מזוז, בכלל לא בטוח. בריאיונות האחרונים שהעניק דרעי לכלי התקשורת הוא בישר כי יתחיל לעבוד "אחרי החגים", ובסביבתו מדברים על חזרתו לחיים הציבוריים.

מכתב תשובה שכתב היום עוזרו של היועץ מזוז לתנועה לאיכות השלטון מעלה תמונה בעייתית של הסרת הקלון מעל דרעי בעיני החוק. אות הקלון על יו"ר ש"ס לשעבר נקבע לשבע שנים לאחר שחרור האסיר, אך השאלה היא - אם האסיר משתחרר קודם, למשל על התנהגות טובה, סופרים מיום שחרורו בפועל או מיום שחרורו כפי שנקבע בגזר הדין?

"לשון החוק אינה חד משמעית, אך הוספנו וציינו כי לכאורה יש מקום לתמוך בפרשנות לפיה 'מירוץ הזמן' מתחיל במועד סיום תקופת המאסר כפי שנקבעה בגזר הדין", כתבו בלשכתו של מזוז. "השאלה האם תום תקופת הקלון תחושב ביחס למועד בו הסתיימה תקופת המאסר כפי שהושתה בגזר הדין או ביחס למועד בו יצא האסיר בפועל מבית הסוהר אינה נקייה מספקות".

אם אכן תתקבל במשרדו של מזוז הפרשנות לפיה הקלון מוסר שבע שנים לאחר תאריך השחרור המקורי, כפי שנקבע בגזר הדין, משמעות הדבר היא שהקלון מעל דרעי יוסר רק בשנה הבאה, מכיוון שדרעי השתחרר מוקדם. אבל מזוז מעדיף שלא לעסוק בזה עכשיו. "מכל מקום, לעת הזו, לא ידוע לנו על מינוי או הליך בחירה העומד על הפרק והמחייב בחינת סוגיה זו", נכתב. "למותר לציין כי ככל שיתעורר הצורך, הסוגיה תיבחן כנדרש".

מקורבים לדרעי, השוהה כעת בחו"ל, אמרו בתגובה למכתב כי "אנחנו בטוחים שכשדרעי יגיב אחרי החגים הוא גם יגיב גם לעניין הזה". 

"אחרי סוכות אני אתחיל לפעול"

"אני, חלילה וחס, לא תקפתי בימי חיי את ש"ס, הייתי בין המייסדים של תנועת ש"ס. הערכים שהיא מייצגת והדברים שהיא עושה, ובעיקר מועצת הרבנים ובראשה המר"ן הרב עובדיה יוסף, הם עטרה לראשי. אז אני אתקוף? כל מי שמכיר אותי יודע שאני לא מדבר בסגנון כזה, ולא אומר דברים כאלה", אמר דרעי בשבוע שעבר לחדשות 2 בשיחת טלפון מטיול בר מצווה שהוא עורך עם בנו ברומניה.

בראיון הראשון מאז פג הקלון, התייחס דרעי גם לרמיזות לפיהן ירוץ לראשות הממשלה, לא פחות. אז האם מי שכונה "המנכ"ל של המדינה", הוציא לרחובות מאות אלפים והביא לש"ס בעבר 17 מנדטים, ילך על התפקיד מספר 1? "אני הודעתי מה שהודעתי ובעזרת השם אחרי סוכות אני אתחיל לפעול ואז אני אדבר".

"אני לא מתכונן לדבר על הדברים הללו", הוסיף דרעי. "אני לא אדבר ואני לא אגיד מי טוב. אני אדבר כשאני אתחיל לעשות, אחרי החגים. עכשיו זו לא התקופה ואין לי תכניות לדבר בדברים הללו, לא אמירה כזאת ולא אמירה אחרת".

הווידיאופדיה: אריה דרעי

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?