משפט קצב: בבית המשפט המחוזי בתל אביב התחדש הבוקר משפטו של הנשיא לשעבר משה קצב, הנאשם באונס ובביצוע עבירות מין, בעובדות שהיו כפופות לו. הדיון מתנהל בדלתיים סגורות.

על דוכן העדים יעלו עם פתיחת שלב פרשת ההגנה, עדי ההגנה מטעמו של קצב, אך הגיע גם תורו של עד ההגנה הראשון והחשוב מכולם - הנשיא לשעבר. היום ובמהלך השבוע הוא יילחם על חפותו ויענה לשאלות סניגוריו עורכי הדין, ציון אמיר, אביגדור פלדמן ואבי לביא.

בשלב השיא במשפטו, ינסה הנשיא לשעבר לערער את אמינותן של המתלוננות נגדו וידבוק בטענה שמעולם לא ביצע אונס ומעשים מגונים בנשים שעבדו תחתיו, וכי מדובר בעלילות שווא שנרקמו נגדו. את עדותו לא נזכה לראות, משום שהמשפט מתנהל כאמור בדלתיים סגורות - הרחק מעיני הציבור.

בחודשים האחרונים נפתח שלב ההוכחות במשפטו של הנשיא לשעבר. עד כה, העידו חמישה עדי תביעה שחיזקו את עדותה של ל' מבית הנשיא, בטענה שקצב חיבק אותה בכוח בניגוד לרצונה, בתום מסיבת יום ההולדת ה-60 שנערכה לו בלשכה. הדיון הראשון במשפטו נמשך במשך כ-8 שעות, ובו נשמעו נאומי הפתיחה של הפרקליטות וההגנה.

הפרקליטות הציגה שורת עבירות מין שבוצעו לכאורה לאורך 20 שנה של עבודות ציבור, והחמורה שבהן - אונס באחת מהעובדות של קצב.

האישום: אינוס, מעשה מגונה בכוח והטרדה מינית

משפט קצב
הנשיא לשעבר חוזר לספסל הנאשמים. ארכיון | צילום: חדשות 2

בכתב האישום מיוחסות לקצב עבירות של אינוס, מעשה מגונה בכוח, מעשה מגונה, הטרדה מינית, הטרדת עד ושיבוש מהלכי משפט. כתב האישום כולל רשימה של כ-50 עדים שיש לחקור.

מכתב האישום עליו חתום פרקליט המדינה משה לדור עולה כי במשך שנים ארוכות בהן כיהן בשורה של תפקידים ציבוריים בכירים במדינה, בהם שר ונשיא המדינה, ניצל קצב לרעה את מעמדו ומרותו בלשכות בהן כיהן כדי לקיים מגעים בעלי אופי מיני עם עובדות שהיו כפופות לו.

"הנאשם פנה לעובדות בהן מצא עניין מיני, נהג להחמיא להופעתן החיצונית, התעניין בנושאים אישיים ואינטימיים הנוגעים לחייהן הפרטיים, וכן ניסה ליזום עמן מגעים פיזיים, גם בניגוד לרצונן", לשון כתב האישום. "כדי להשיג שיתוף פעולה עם יוזמותיו המיניות, ניצל הנאשם את מעמדו לרומם, או לפגוע כחפצו. בין המעשים שביצע הנאשם בעובדות לשכתו: הטרדה מינית, מעשים מגונים ואינוס".

פרשת קצב - סיקור מיוחד:

הווידאופדיה: פרשת קצב

קצב היה על ספסל הנאשמים 8 שעות

בית המשפט קבע: משפט קצב בדלתיים סגורות

רשמית: פרקליטי קצב התפטרו מייצוגו

מקורביו של קצב: מזוז רצה את ראשו

נאום האימים: קצב נגד ערוץ 2

השתלשלות פרשת משה קצב

מאחורי הקלעים של חושף פרשת קצב

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק