"לא יהיה לדינה זילבר משפט שדה" | צילום: יהונתן זינדל, פלאש 90, חדשות

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט נפגש היום (רביעי) במפגש סגור עם 150 משפטנים ממחלקת יעוץ וחקיקה של משרד המשפטים והתייחס לסערה סביב התבטאותה של המשנה ליועמ"ש: "לא יהיה לדינה זילבר משפט שדה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות בפייסבוק

מנדלבליט הדגיש כי הפסקת הופעותיה של זילבר אינה מהווה השעיה וכי הסוגיה בעניינה תיבחן בנחת ובשיקול דעת. היועץ הבהיר שלא מדובר בסנקציה או צעד עונשי. לדבריו, זילבר לא תלך לכנסת ולממשלה עד לסיום הבירור בעניינה.

המשפטנים הביעו את דאגתם מהתקרית ובהתכנסות, שנמשכה כ-40 דקות, הציג מנדלבליט את עמדתו אודות האירועים האחרונים. היועמ"ש אמר כי אינו מוכן לקבל התערבות חיצונית בניהול המחלקה.

מנדלבליט גם העניק גיבוי לסגניתו וציין שהנציגים שהולכים מטעמו לדיונים מייצגים את העמדה המשפטית שלו. "לא מקובל עליי שמישהו ירגיש מאויים במחלקה", אמר מנדלבליט והדגיש שיגן על עובדי המחלקה.

היועמ"ש גם הדגיש את העצמאות המקצועית שלו וכנגזרת מכך של משפטני המחלקה.

מנדלבליט עונה לשקד: אני אחליט בעניינה של זילבר

מנדלבליט השיב הבוקר לשרת המשפטים איילת שקד שדרשה שהמשנה ליועץ המשפטי לממשלה דינה זילבר תפסיק לייצג את הממשלה בפורומים השונים. לדבריו, שקד אינה מוסמכת להחליט מי ייצג את המדינה מטעם משרד היועץ המשפטי אך בכוונתו לבחון את התבטאויותיה אתמול בכנסת. עד לסיום הבירור, מנדלבליט הנחה שזילבר לא תופיע בכנסת.

הזדמנות שנייה לאלו שלא נכנסו לכנסת ה-21
איילת שקד. ארכיון | צילום: מרים אלסטר / פלאש 90, חדשות

"הודעת במכתב כי עו"ד זילבר סיימה לייצג את עמדתך, עמדת משרד המשפטים או עמדת הממשלה - בממשלה, בוועדותיה ובוועדות הכנסת וכי היא אינה רשאית להגיע לממשלה או לכנסת כנציגת המשרד. כן ביקשת כי אבחן את התנהלותה של עו"ד זילבר", כתב מנדלבליט במכתב ששיגר לשקד. "חשוב להבהיר כי איני מקבל את התפיסה העקרונית שעשויה להשתמע ממכתבך".

לדבריו, "החלטה על התייצבותו של גורם משפטי הכפוף לי כנציג היועץ המשפטי לממשלה, הינה החלטה הנתונה לסמכותי ולאחריותי הבלעדית ואין מקום להתערבות בסמכות זאת". יחד עם זאת מנדלבליט הבהיר כי בכוונתו לבחון את ההתבטאויות של זילבר אתמול בוועדת החינוך של הכנסת.