מה הסכום שהייתה מוכנה להחזיר? נתניהו (צילום: פלאש 90 , ישראל סלם, חדשות)
משפטה יפתח, שרה נתניהו | צילום: פלאש 90 , ישראל סלם, חדשות

מדינת ישראל נגד שרה נתניהו: משפטה של רעיית ראש הממשלה בתיק המעונות ייפתח היום (ראשון) בבית המשפט השלום בירושלים, לאחר שעורכי דינה לא הצליחו להגיע להסדר עם הפרקליטות והיועץ המשפטי לממשלה מנדלבליט החליט להגיש נגדה כתב אישום. פרקליטיה שבים וטוענים: "כתב האישום מבוסס על נוהל בלתי חוקי - ולא יחזיק מים".

לקריאת כתב האישום המלא נגד שרה נתניהו

לקראת הדיון שיפתח בשעות הצהריים, פרקליטיה של שרה נתניהו חזרו והבהירו את כתב ההגנה המסתמן בתיק המעונות. "בפעם הראשונה בהיסטוריה מגישים כתב אישום נגד רעיית מנהיג על פתיתים וחמגשיות", נמסר מסנגוריה. "האוכל הוזמן על ידי עד המדינה מני נפתלי, חרף מחאתה של הגב' נתניהו".

לטענתם, כתב האישום מתבסס על "נוהל המבשלת" שאינו אושר בוועדת הכספת וכתוצאה מכך נחשב לא חוקי. "חוק יסוד הממשלה קובע שרק ועדת הכספים של הכנסת מוסמכת לקבוע את היקף ההוצאות במעון ראש הממשלה, ורק היא", נמסר מסנגוריה של שרה נתניהו. "כתב אישום שמבוסס על נוהל בלתי חוקי - לא יחזיק מים".

משבר בצוות ההגנה של שרה נתניהו

למרות שנראה שהמסרים היוצאים מטעמה של שרה נתניהו, בכל הנוגע לתיק המעונות, נשארו אותו הדבר, ייתכן ולא כל עורכי דינה יישבו לצידה על הספסל בבית המשפט.

חילוקי דעות קשים התגלו בין הפרקליטים בצוות ההגנה של רעיית ראש הממשלה. עורך הדין יוסי כהן מושך לנהל את המשפט עד הסוף, בעוד שעורך הדין ד"ר יעקב ויינרוט - יד ימינו של ראש הממשלה - ועורך דין עמית חדד מפצירים כבר זמן רב בגברת נתניהו ללכת לעסקת טיעון, להודות ולהחזיר סכום כסף משמעותי כדי לצמצם נזקים.

שרה נתניהו ועו"ד יוסי כהן (ארכיון) (צילום: פלאש 90, יונתן סינדל, חדשות)
נתניהו ועו"ד יוסי כהן | צילום: פלאש 90, יונתן סינדל, חדשות

בשלב זה נראה כי עמדתו של עורך הדין כהן היא זו שהתקבלה - ולכן ככל הנראה היום ויינרוט וחדד לא ישבו על ספסל הסנגוריה.

הפרקליטות: שרה נתניהו ביצעה עבירות חמורות של מרמה והפרת אמונים

בחודש יוני הגישה פרקליטות מחוז ירושלים כתב אישום נגד רעיית ראש הממשלה ונגד סמנכ"ל מבצעים ונכסים במשרד ראש הממשלה, עזרא סיידוף, בפרשת המעונות. השניים מואשמים בקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים. סיידוף מואשם גם בעבירות זיוף בידי עובד ציבור שנעשו בקשר למימון הוצאות פרטיות במעונות ראש הממשלה. בכתב האישום נכתב: "נתניהו פעלה יחד עם עזרא סיידוף להשיג במרמה מימון להזמנת מאות ארוחות ממסעדות, בשווי 393,670 אלף שקלים"‎.

על פי כתב האישום, נתניהו פעלה יחד עם סיידוף כדי להשיג במרמה את מימון המשרד להזמנת מאות ארוחות ממסעדות, בשווי כולל של יותר מ-350 אלף שקלים, וזאת תוך עקיפה מכוונת של הנהלים שאסרו להזמין ארוחות מוכנות, במקביל להעסקת מבשלת במעון ראש הממשלה ברחוב בלפור בירושלים. לטובת השגת המימון, נתניהו וסיידוף יצרו מצג שווא כלפי המשרד כאילו במעון לא מועסקת מבשלת - וזאת למרות שבפועל הועסקו במעון מבשלות לאורך כל התקופה המדוברת. המבשלות שהתקבלו לעבוד במעון הועסקו כעובדות ניקיון, באופן שאיפשר לנתניהו לטעון כי אין במעון שירותי בישול.

יואשם במקביל, עזרא סיידוף (צילום: עמית ולדמן, החדשות)
יואשם במקביל, עזרא סיידוף | צילום: עמית ולדמן, החדשות

בין היתר הזמינה נתניהו מדי חודש החל מאפריל 2009 ועד מרס 2013 ארוחות מדי חודש בשווי שנע מ-444 שקלים ל-26,061 שקלים. היא הזמינה משלל מסעדות שף בירושלים וכן ממלון בבירה. כמו כן, השפים שהועסקו במעון על ידי נתניהו הם שלום קדוש, ליאור חפצדי שהוזמנו מספר פעמים וכן אבי לוי, שהוזמן לבשל בארוחת צהריים משפחתית של נתניהו לרגל יום הולדתו של אבנר.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו