מדינת ישראל נגד שרה נתניהו: רעיית ראש הממשלה הגיעה היום (ראשון) לדיון ראשון במשפטה על אודות פרשת המעונות בבית המשפט השלום בירושלים. הדיון מתקיים לאחר שעורכי דינה לא הצליחו להגיע להסדר עם הפרקליטות והיועץ המשפטי לממשלה מנדלבליט החליט להגיש נגדה כתב אישום. שרה נתניהו הואשמה בעבירות מרמה והפרת אמונים בהיקף של כ-400 אלף שקלים. עם סיום הדיון, התביעה והסנגוריה נעתרו לבקשת השופט לקיים משא ומתן על פשרה לסגירת התיק.

לקריאת כתב האישום המלא נגד שרה נתניהו

פרקליטה של נתניהו, יוסי כהן, אמר בדיון כי "מנסים להעצים תיק פשוט מאוד של פתיתים וחמגשיות לאיזו דרמה, לתיק מסובך - ולא היא. זה תיק פשוט שלא היה צריך להיות מוגש בו כתב אישום. הוא לא היה צריך להתברר ואולי הוא לא יתברר". כהן אף אמר לנשיא בית משפט השלום, אביטל חן, כי חומרי החקירה לא הועברו אליו באופן מסודר. "ניסינו לחבר את כל הפיסות ולא הצלחנו. יש חומרים שבתביעה יודעים שאנחנו רוצים אותם מאוד. למשל הסכם עד המדינה. איך הם לא מעבירים לי?".

לטענה של פרקליטי נתניהו ולפיה אין צורך לקיים את המשפט מול שלושה שופטים, השיב נציג התביעה, ארז פדן, כי "אנחנו סבורים שבשל העובדה שמדובר בעבירות שנעשו במעון ראש הממשלה במרמה תחת ניצול מעמדה ובשל העובדה שמדובר באישיות ציבורית יש לנהל את התיק הזה בהרכב של שלושה שופטים. אם לא התיק הזה אז איזה תיק?".

שרה נתניהו מגיעה לדיון, היום (צילום: החדשות)
שרה נתניהו מגיעה לדיון, היום | צילום: החדשות

לקראת הדיון, פרקליטיה של נתניהו חזרו והבהירו את טיעוני ההגנה המסתמנים בתיק. "בפעם הראשונה בהיסטוריה מגישים כתב אישום נגד רעיית מנהיג על פתיתים וחמגשיות", נמסר מהסנגורים. "האוכל הוזמן על ידי עד המדינה מני נפתלי, חרף מחאתה של הגב' נתניהו".

לטענתם, כתב האישום מתבסס על "נוהל המבשלת" שאינו אושר בוועדת הכספים וכתוצאה מכך נחשב לא חוקי. "חוק יסוד הממשלה קובע שרק ועדת הכספים של הכנסת מוסמכת לקבוע את היקף ההוצאות במעון ראש הממשלה, ורק היא", נמסר מסנגוריה של שרה נתניהו. "כתב אישום שמבוסס על נוהל בלתי חוקי - לא יחזיק מים".

שרה נתניהו ועו"ד יוסי כהן (ארכיון) (צילום: פלאש 90, יונתן סינדל, חדשות)
נתניהו ועו"ד יוסי כהן | צילום: פלאש 90, יונתן סינדל, חדשות

בחודש יוני הגישה פרקליטות מחוז ירושלים כתב אישום נגד רעיית ראש הממשלה ונגד סמנכ"ל מבצעים ונכסים במשרד ראש הממשלה, עזרא סיידוף, בפרשת המעונות. השניים מואשמים בקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים. סיידוף מואשם גם בעבירות זיוף בידי עובד ציבור שנעשו בקשר למימון הוצאות פרטיות במעונות ראש הממשלה. בכתב האישום נכתב: "נתניהו פעלה יחד עם עזרא סיידוף להשיג במרמה מימון להזמנת מאות ארוחות ממסעדות בשווי 393,670 אלף שקלים"‎.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו